jak ściągnąć tipsy

Dłonie są wizytówką każdej kobiety. Należy o nie dbać w każdej sytuacji i w każdym wieku. Niestety, nie każda z nas ma szczęście być posiadaczką mocnych paznokci, które pięknie wyglądają pomalowane zwykłym lakierem. Owszem, możemy pokusić się kupno drogeryjnych lub aptecznych specyfików i odżywek wzmacniających paznokcie, ale czy to coś pomoże?

Jeżeli problem słabych, kruchych, cienkich i rozdwajających się paznokci tkwi w genach, to żadna suplementacja nie pomoże. Nie zaszkodzi, ale znacząco nie pomoże.
Nie mamy być może szczęścia do pięknej, smukłej i wytrzymałej płytki, ale mamy szczęście do producentów, którzy co rusz prześcigają się w wymyślaniu to nowych baz, lakierów oraz żeli, dzięki którym każda kobieta może cieszyć się pięknymi paznokciami.

1. Manicure hybrydowy

Klasyczny manicure hybrydowy może zrobić sobie w domowym zaciszu każda z nas. Oczywiście, jeżeli posiada odpowiednie produkty oraz sprzęt. Jeżeli zdecydujecie się zainwestować w narzędzia niezbędnego do manicure hybrydowego, jestem pewna, iż po nabraniu wprawy poradzisz sobie z malowaniem. Aby zrobić manicure hybrydowy niezbędna jest baza pod lakier hybrydowy, kolorowy lakier hybrydowy, top hybrydowy, lampa UV/Led oraz pilniczek, bloczek polerski, waciki bezpyłowe, cleaner i oliwka do skórek, którą aplikujemy po skończonym manicure.

Dobrze jest też zaopatrzyć się w radełko do skórek, ostre cążki do wycinania skórek, żel rozpuszczający nabłonek na płytce paznokcia oraz drewniane patyczki do ich usunięcia. Klasyczny manicure hybrydowy zaczynamy od dokładnego przygotowania skórek oraz płytki. Aplikujemy żel zmiękczający do skórek, usuwamy nabłonek drewnianym patyczkiem, a następnie radełkiem odsuwamy skórki, aby móc bezpiecznie je wyciąć. Jeżeli nie masz wprawy w wycinaniu skórek, zakończ proces na ich odsunięciu.

Następnym krokiem jest delikatne zmatowanie płytki paznokcia blokiem polerskim – dzięki temu płytka staje się porowata co zwiększa przyczepność produktu – i przetarcie cleanerem celem odtłuszczenia. Jeżeli masz problematyczną płytkę użyj dodatkowo primera bezkwasowego lub kwasowego. Na tak przygotowaną płytkę możesz już nakładać lakiery hybrydowe.

Na rynku pojawia się wiele baz przeznaczonych do słabej płytki paznokcia. Jeżeli takową posiadasz użyj bazy wzmacniającej, witaminowej, proteinowej, keratynowej. Dzięki temu Twój manicure przetrwa dłużej. Pamiętaj również, aby w trakcie malowania dokładnie zabezpieczać lakierem wolny brzeg paznokcia. Zabezpieczy to manicure przed odpryskiwaniem lakieru.

tipsy

2. Przedłużanie paznokcia na tipsie lub formie

O tyle o ile klasyczny manicure hybrydowy – przy małej pomocy internetu – jesteśmy w stanie wykonać same, tak przedłużanie powinno być wykonywane przez osobę do tego wyszkoloną. Aby poprawnie przedłużyć paznokcie (obojętnie czym i jaką metodą) ważna jest podstawowa znajomość budowy paznokcia, jego chorób itp. Co więcej, aby wykonywać przedłużanie samodzielnie w domu, musiałabyś zainwestować w większą ilość produktów niż przy klasycznym manicure hybrydowym.

Przedłużanie paznokci żelem lub akrylem może odbywać się na dwa sposoby: za pomocą tipsa lub szablonu. Tips to swojego rodzaju plastikowa nakładka z kieszonką, którą przyklejamy na wolny brzeg paznokcia lub całą płytkę – bez kieszonki. Sam tips pełni wyłącznie funkcję przedłużenia.

Po skróceniu do pożądanej długości, nadaniu odpowiedniego kształtu i przygotowaniu budujemy paznokieć wybranym przez siebie produktem. Szablon natomiast jest (najczęściej) papierową konstrukcją, dzięki której można przedłużyć paznokcie. Szablon/formę podkłada się pod wolny brzeg naturalnego paznokcia, a następnie masą żelową lub akrylową formuje paznokieć od skórek do pożądanej długości i kształtu (wg skali na formie).

Niema odpowiedzi na pytanie: „Która z tych metod jest lepsza?”, gdyż każda ma swoje wady i zalety. Zwolennicy przedłużania paznokci na formie zastanawiają się jak ściągnąć tipsy przyklejone klejem do naturalnej płytki, tak aby jej nie uszkodzić, natomiast zwolennicy tipsów twierdzą, że przedłużenie wykonane na papierowej formie nie jest tak wytrzymałe, jak tips. Wszystkie wady i zalety tych metod powinna przed zabiegiem omówić kosmetyczka tudzież stylistka.

różowe tipsy

Pamiętaj, że piękne i zdrowe paznokcie są Twoją ozdobą. Niezależnie od tego, czy jest na nich bezbarwny lakier, hybryda czy tips. O paznokcie – również te przedłużone – trzeba dbać. Jeżeli widzisz niepokojące odklejanie się masy lub lakieru od paznokcia, uważaj na wilgoć, która może dostać się w te zakamarki.

Wilgoć przyczynia się do powstania stanu zapalnego i grzybicy. Jeżeli decydujesz się na zabieg przedłużania odwiedzaj stylistkę regularnie (co 3-4 tygodnie). Nie dopuszczaj do ich łamania, gdyż możesz uszkodzić naturalną płytkę. Nie usuwaj również masy żelowej lub tipsów sama! Nieumiejętne usuwanie tego typu produktów może skutkować trwałym uszkodzeniem płytki paznokcia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here