znaleźć sponsora

Uprawianie sportu stało się ostatnio bardzo popularne, a można by wręcz powiedzieć, że modne. Nie da się ukryć, że część osób regularnie trenujących przy wyborze tej aktywności kierowała aktualnie panującymi trendami. Niektórzy z podziwem patrzyli na znajomych i sami zdecydowali się na sport, który oni uprawiali. Motywacji jest bardzo dużo, ale należy się cieszyć z tego, że coraz więcej ludzi chce być fit. Oczywiście nie zawsze każdy trenuje z sukcesami, ale tendencja wzrostowa wśród osób regularnie trenujących jest bardzo pozytywna.

Uprawianie sportu niestety związane jest z wydatkami

W tej kwestii wiele zależy od dwóch czynników. Po pierwsze od dyscypliny jaką wybraliśmy, a po drugie od nas samych. Każdy z nas ma inne podejście do wydawania pieniędzy, więc podchodząc do kwestii zakupów sportowych najprawdopodobniej będziemy zachowywali się tak samo, jak w trakcie innych wydatków. W skrócie, jeśli ktoś jest rozrzutny to wyda dużo pieniędzy na sprzęt sportowy. W przypadku osób nieco bardziej oszczędnych sytuacja jest analogiczna.

Wracając do pierwszej kwestii możemy podzielić sporty na bardzo tanie, ale również na niesamowicie drogie. Jeśli chodzi o sporty nie wymagające dużych nakładów finansowych to na pewno będzie to bieganie, ale również bardzo popularna piłka nożna i inne gry zespołowe. W tych dyscyplinach wystarczy dobry ubiór oraz niezbyt drogie akcesoria. Może to być piłka, siatka czy też inne akcesoria do uprawiania danej dyscypliny. Nieco droższe będą sporty podobne do tenisa, ponieważ w przypadku tej dyscypliny sprzęt jest droższy, a dodatkowo dochodzą nam koszty wynajęcia kortu.

Jednak jednymi z droższych sportów są kolarstwo oraz triathlon. Tutaj oprócz specjalistycznego ubioru należy zadbać o sprzęt. Niestety ten potrafi kosztować nie mało, a na dodatek należy o niego dbać, co również kosztuje. Triathlon to nie tylko rower, ale również pływanie i bieganie. Nie da się ukryć, że ta dyscyplina przeznaczona jest raczej dla bogatszych osób. Oczywiście da się uprawiać triathlon mniejszym nakładem finansowym, jednak tutaj wracamy do drugiej kwestii, czyli naszego podejścia.

jak znaleźć sponsora

Otóż mówi się, że „apetyt rośnie w miarę jedzenie” i ta zasada sprawdza się również w tym przypadku. Jeśli uprawiamy dany sport i zaangażujemy się w niego dosyć mocno to kwestią czasu pozostaje to, że będziemy potrzebowali lepszego sprzętu. Ponadto przy intensywnych treningach niemalże każdy rodzaj akcesoriów do uprawiania sportu niszczy się, więc wymaga to nakładów finansowych. W jaki sposób radzić sobie z ciągłymi wydatkami na sport, kiedy jesteśmy amatorami?

Jak znaleźć sponsora?

Warto przypomnieć, że osoby uprawiające sport amatorsko z reguły nie otrzymują zbyt wielu pieniędzy za swoje sukcesy. Jednym słowem zdecydowanie nie wychodzą na plus. Chcąc sobie poradzić warto wspierać się wzajemnie. Trzymając się najdroższych sportów czyli kolarstwa i triathlonu, należy powiedzieć o tym, że osoby trenujące te sporty bardzo często zrzeszają się w grupy i w ten sposób tworzą drużynę. Posiadając w składzie kilka, a nawet kilkadziesiąt osób oraz jednakowe stroje mają większe szanse w przypadku rozmów ze sponsorami.

Bardzo często takie grupy korzystają ze wsparcia firmy, której właściciel również należy do teamu. Jego logo trafia na koszulkę, a on w zamian oferuje nieco pieniędzy na ogólne potrzeby drużyny. Zdarza się też, że zespoły powstają przy zakładach pracy. Z reguły członek drużyny, który jest w firmie na wysokim stanowisku jest w stanie zdobyć nieco pieniędzy na rzecz sportu. Dla firmy jest to dobra okazja do pokazania, że wspierają swoich pracowników również po za godzinami pracy.

sponsor red bull

Przy okazji zawodnicy są w stanie reklamować firmę na różnego rodzaju zawodach. Jednak co jeśli działamy w pojedynkę i nie należymy do żadnego zespołu. Nie jesteśmy oczywiście na pozycji straconej, jednak będzie nam nieco trudniej. Po pierwsze naszym argumentem mogą być wyniki. Jeśli osiągamy wysokie lokaty na zawodach może być to kuszące dla potencjalnego sponsora.

Warto dodać, że dobrze jest szukać sponsora wśród firm związanych z daną dyscypliną. Przykładowo jeżdżąc na rowerze możemy kontaktować się z producentami rowerów i zaoferować im reklamę w zamian za użyczenie sprzętu. Z reguły duże firmy mają określony budżet na takie działania reklamowe, więc mamy szanse coś osiągnąć.

Szukając sponsora warto również wyposażyć się w własne portfolio. Może być to dokument w formacie PDF, strona internetowa lub chociaż fanpage na Facebooku. W ten sposób jesteśmy w stanie pokazać kim jesteśmy naszym potencjalnym sponsorom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here