Popularne sposoby korekcji wzroku

Wady wzroku dotykają coraz większej części społeczeństwa współczesnego, będąc nie tylko kwestią uwarunkowań genetycznych, ale również niezdrowego trybu życia. Spędzamy bowiem za dużo czasu przed monitorami komputerów czy smartfonów, a w naszej diecie brakuje produktów bogatych w witaminy A, B, D i E. Wszystko to powoduje, że krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm – trzy najczęściej występujące wady refrakcji, wymagają korygowania, aby zapewnić komfortowe funkcjonowania na co dzień. Jakie są najpopularniejsze współcześnie sposoby korekcji wzroku?

Korygowanie wzroku okularami optycznymi

Korekcja wzroku przez wiele lat możliwa była głównie dzięki okularom ze szkłami optycznymi dobieranymi odpowiednio do wady wzroku. Aby skorygować nadwzroczność, będącą wadą powodującą skupianie się światła poza siatkówką, stosowane są okulary ze szkłami skupiającymi, których moc określa się w dioptriach znakiem „+”. W przypadku krótkowzroczności, przy której światło skupia się przed siatkówką, przepisywane są z kolei okulary ze szkłami rozpraszającymi, tzw. „minusami”. Jeżeli natomiast wadą wzroku jest astygmatyzm, spowodowany przez niewłaściwy kształt rogówki i dający efekt rozmazanego obrazu zarówno blisko, jak i daleko, używa się okularów ze szkłami cylindrycznymi, o mocy innej w przekroju poziomym i innej w pionowym.

Korygowanie wad wzroku soczewkami kontaktowymi

Soczewki kontaktowe w ciągu ostatnich kilku lat stały się drugim najpopularniejszym sposobem korygowania wad wzroku. Stosowane są przez wiele osób, zwłaszcza tych, którym zależy na utrzymaniu aktywnego trybu życia. Soczewki są bowiem dużo wygodniejsze w trakcie intensywnego treningu sportowego – nie są narażone na mechaniczne urazy ani zaparowanie, gwarantują również pełne, niczym niezakłócone pole widzenia. Marka Acuvue ma w swojej ofercie obecnie soczewki kontaktowe pozwalające na skorygowanie zarówno krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu, jak i prezbiopii – starczowzroczności. Soczewki marki Acuvue dostępne są jako jednodniowe i dwutygodniowe szkła kontaktowe, dzięki czemu można używać ich w zależności od swoich indywidualnych potrzeb, wyłącznie lub wymiennie z okularami.

Operacyjne korygowanie wad wzroku

Coraz większą popularnością cieszą się również laserowe operacje korygowania wad wzroku, które pozwalają na stałe pozbyć się problemów z widzeniem. Warto jednak wiedzieć, że przystąpienie do zabiegu jest możliwe w przypadku osób w wieku od 20 do 55 roku życia, które nie chorują na jaskrę, zaćmę, wirusowe lub bakteryjne zapalenie oczu czy innego rodzaju dolegliwości gałki ocznej – więcej informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/sposoby-korekcji-wzroku

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here