Wózki do transportu

Przewożenie wyrobów w magazynach czy na halach produkcyjnych jest niezbędnym elementem pracy różnorodnych przedsiębiorstw. Pomocne w tym przypadku okazują się wózki transportowe, np. platformowe, czy paletowe. To urządzenia używane praktycznie każdego dnia.

Wózki transportowe

Wózki transportowe powinny być wytrzymałe i łatwe w użyciu. Kółka takich urządzeń zazwyczaj są dostosowane do wszelkich nierówności podłoża. W pracach najlżejszych korzysta się ze sprzętów, jakimi są wózki transportowe składane, głównie platformowe – są wygodne i zwrotne. Co ciekawe, mogą udźwignąć nawet kilkaset kilogramów. Kto najbardziej ich potrzebuje? Najczęściej kurierzy i dostawcy, którzy muszą szybko dostarczyć towar w określone miejsce. Wózki schodowe natomiast są przeważnie dwukołowe i nadają się do cięższych zadań. Specjalny system kół pozwala pokonywać schody, ułatwiając pracę. To rozwiązanie bardzo funkcjonalne, wózki pokonują spore nierówności terenu. Popularne są także wózki paletowe, które transportują towary na paletach, o masie nawet do 2 ton. Są dostosowane do trudnych warunków, a także do otwartej i zamkniętej przestrzeni. Często są wykorzystywane przy załadunku i rozładunku samochodu ciężarowego i przemieszczaniu palet w magazynach różnego typu.

Wózki transportowe małe

Wózki transportowe małe są przeznaczone do przewożenia przedmiotów o lekkiej wadze, zazwyczaj kilka lub kilkanaście (do kilkudziesięciu) kilogramów. Spotykane są bardzo często w szkołach (przydają się do przewożenia teczek i dokumentów), w szpitalach (pielęgniarki rozwożą na nich lekarstwa i opatrunki) i biurach. Znacznie ułatwiają pracę i pozwalają zachować ład. Ponadto, pracownik nie musi dźwigać przedmiotów, które obciążają jego kręgosłup i wpływają negatywnie na zdrowie. Na rynku znajdziemy w tym przypadku także wózki transportowe składane – złożenie małych wózków jest łatwe i gwarantuje poręczność i wygodę.

Ciekawym rodzajem wózka jest także dolly wózek. Jest to odkryta przyczepa, która łączy naczepę z traktorem lub ciężarówką. Dolly wózek pozwala holować naczepy nawet w trudnych warunkach, zapobiegając zapadaniu się ziemi rolnej podczas używania ciągnika. Wszystkie wyżej wymienione wózki wpływają na poprawę jakości pracy i łatwiejszy przewóz różnych towarów. Są wybierane w zależności od przeznaczenia i potrzeb użytkownika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here