Certyfikat SSL dla strony www

Nie ulega wątpliwości, że internet jest obecny w każdym obszarze naszego życia i odgrywa bardzo ważna rolę w życiu człowieka.Korzystanie z niego przynosi nam konkretne korzyści. Dzięki niemu uzyskujemy informacje na różne tematy, odpowiedzi na nurtujące nas pytania jak również możemy czytać dyskusje przeprowadzane na forach. A co najważniejsze, daje nam możliwość zbudowania strony internetowej. Tworząc witrynę internetową warto zadbać o jej bezpieczeństwo.

Czym są certyfikaty SSL i dlaczego są one tak ważne?

Certyfikaty SSL to właśnie narzędzie, które szyfruje dane przesyłane na serwer przez osoby odwiedzające stronę internetową lub korzystające z poczty elektronicznej. Inaczej mówiąc to rodzaj zabezpieczenia łączności z Internetem. Strony, które korzystają z zabezpieczenia danych certyfikatami SSL uzyskują zaufanie klientów. Dają im gwarancje, że przesyłane dane są bezpieczne i nie trafia do nieuprawnionych osób. Tym samym budowa na jest większa wiarogodność firmy.

Gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony www?

Istnieje certyfikat SSL w kru.pl Jest to serwis, który proponuje wiele rozwiązań osobom budującym strony internetowe. Za jego pośrednictwem możemy zakupić nie tylko domenę i hosting, ale też certyfikat SSL w różnych wariantach cenowych.Wydawcami certyfikatów są urzędy certyfikacji, których certyfikaty główne przekazywane są wraz z przeglądarkami internetowymi i i innymi aplikacjami używającymi SSL do zabezpieczania transmisji danych.

W naszym kraju istnieje firma Centrum, czyli Powszechne Centrum Certyfikacji. Natomiast na świecie lista rozpoznawalnych urzędów jest o wiele dłuższa i należą do niej takie formy jak GeoTrust, RapidSSL, Symantec (dawniej VeriSign), Thawte, Entrust, Comodo, DigiCert i SwissSign. Dostawcy hostingu proponują własną markę certyfikatu SSL. Nazwa.pl oferuje użytkownikom certyfikat Premium EV (cena to 500 zł rocznie). Z kolei w ofercie Kei.pl znajduje się certyfikat Commerial SSL typu DV (promocyjna cena 19 zł, później 99 zł). Oczywiście nie jest łatwo znaleźć tanie certyfikaty SSL, ale zawsze warto ich szukać.

Źródło: https://www.kru.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here