włosy
fot.: pexels.com

Farbowanie włosów, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, bez którego większość kobiet nie wyobraża sobie swojego wyglądu. Czasem jednak nie ma się ochoty na szukanie wolnego czasu, aby wybrać się na wizytę do fryzjera. Z tego powodu, na rynku jest obecnie dostępnych wiele produktów koloryzujących, które pozwalają na skuteczne farbowanie włosów. Jednym z nich są kremy koloryzujące. Jak działają i czy warto ich używać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/krem-koloryzujacy-co-to-takiego/

Jak działają kremy koloryzujące?

Kremy koloryzujące przynoszą efekty podobne do tych, które oferują farby do włosów. Podstawową różnicą między tymi produktami jest przede wszystkim to, że kremy koloryzujące zazwyczaj nie zawierają amoniaku. Jest to bardzo łagodny sposób koloryzacji, który z tego powodu jest częściej uznawany za pielęgnacje.

Krem nie podrażnia skóry głowy, a ponadto bardzo ładnie pachnie. Jedynym minusem dla wielu osób może być to, że kolor zmywa się dość szybko. W przeciwieństwie jednak do innych, zmywalnych produktów koloryzujących, kremy oferują bardzo szeroki wachlarz kolorystyczny. Mimo to, nadają włosom naturalny, ale przy tym głęboki odcień. Kremy koloryzujące zalecane są także do ukrycia pierwszych siwych włosów.

Obecnie, większość kremów koloryzujących zawiera składniki pielęgnacyjne, które wzmacniają włókna włosów od zewnątrz i wewnątrz. Oprócz tego, do kremów bardzo często dołączona jest odżywka, która przedłuża trwałość koloru.

Krem koloryzujący czy farba do włosów – co wybrać?

Wybór zależy od tego, co chce się osiągnąć. Przede wszystkim, farby oferują najtrwalsze efekty i posiadają najbogatszą paletę kolorystyczna. Co jednak istotne, ich regularne stosowanie najbardziej przyczynia się do uszkodzeń struktury włosów.

Kremy natomiast, również oferują ciekawe i dość trwałe kolory, jednak szybko się wypłukują. Będą one jednak odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które bardziej stawiają na zdrową kondycję i pielęgnacje włosów. To, na co się decydujemy zależy przede wszystkim od kondycji włosów i koloru, jaki chciałoby się uzyskać.

Przeczytaj też: http://www.ohho.pl/fryzury-dla-mezczyzn-w-roznym-wieku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here