huśtawka dziecięca, jakie są rodzaje?

Huśtawka w pokoju dziecięcym, nie służy tylko do zabawy. Ma wiele innych korzyści dla dziecka. Przede wszystkim wzmacnia jego mięśnie i rozwija zmysł równowagi. Dodatkowo korzystnie wpływa na koncentrację i wycisza oraz stymuluje układ nerwowy dziecka. Same zalety. Huśtawek domowych jest mnóstwo, jaką wybrać by była odpowiednia?

Rodzaje huśtawek domowych dziecięcych

Drewniana huśtawka, polecana dla niemowlaków. Dla najmłodszych dzieci najlepszym wyborem jest huśtawka z oparciem. Oparcie sprawi, że maluch będzie ustabilizowany w siedzisku i zabezpieczony przed wypadnięciem.

Najmodniejszą wersją jest huśtawka z poręczą, która ma ażurową konstrukcje. Pręty, wykonane z drewna nadają odpowiedni kształt huśtawce, z kolei miękka część huśtawki, sprawia że siedzisko jest wygodne. Materiały, z których powstała tak huśtawka są pochodzenia naturalnego. Dzięki temu są bezpieczne dla dziecka. Zawsze jednak należy dodatkowo sprawdzić, czy huśtawka jest certyfikowana. Montowanie takiej huśtawki zazwyczaj odbywa się do framugi lub do sufitu.

huśtawki dziecięce

Plastikowa huśtawka, jest alternatywą huśtawki drewnianej. Wykonana jest z twardego tworzywa sztucznego. Ten rodzaj huśtawki jest zdecydowanie łatwiejszy do utrzymania w czystości, niż huśtawka wykonana z drewna. Dodatkowo jest lżejsza i tańsza. Kolejną zaletą jest fakt, że może być zamontowana na balkonie. Plastik jest odporny na czynniki atmosferyczne.

Siedzisko w huśtawce plastikowej, nie jest tak komfortowe i wygodne, jak w przypadku huśtawki drewnianej. Za to jest odpowiednio wyprofilowane. Kolejną istotną wadą tego produktu jest to, że taka huśtawka jest mniej przyjazna maluchowi oraz czasami takie huśtawki bywają toksyczne. Kluczowy tutaj jest atest Instytutu Matki i Dziecka lub Polskiego Zakładu Higieny. Inne huśtawki są niepewne, mogą zaszkodzić dziecku.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu huśtawki?

  • wysokość huśtawki,
  • możliwość regulacji siedziska,
  • rodzaj i jakość zabezpieczeń,
  • materiał, z którego została wykonana,
  • wykończenie,
  • maksymalne obciążenie,
  • ciekawy design.

Przeczytaj też: http://www.ohho.pl/dywany-dla-dzieci-ktory-sprawdzi-sie-najlepiej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here