Nosidła dla dzieci

0
1458

Nosidła oraz chusty są rozwiązaniami, po które mamy decydują się sięgać coraz częściej. Jednak wiele kobiet wciąż nie chce zdecydować się na chusty i żywi do nich pewne obawy, w związku z czym planują zakup komfortowego dla dziecka nosidła.

Taki produkt może dziecku spokojnie służyć przez długi czas i okazać się praktycznym wyborem. Przed zdecydowaniem się na nie najlepiej jednak dokładnie przejrzeć ofertę i dobrać odpowiedni model do swojego dziecka. W końcu zakupione nosidło ma być dopasowane do jego potrzeb, a przy tym dobrze wykonane i wytrzymałe.

Jakie dzieci mogą korzystać z nosidła?

Nosidło sprawdza się świetnie zarówno w przypadku dzieci, które są na tyle małe, że jeszcze nie umieją chodzić, jak i tych starszych. Nosidło zatem nie przestaje służyć dziecku w momencie, gdy nauczy się ono chodzić i może być dalej bezpiecznie użytkowane.

Najlepiej z nosidła korzystać, kiedy dziecko umie już samodzielnie siadać. Wtedy, kiedy maluch jest w nosidle, jego miednica jest blisko matki (tak jak podczas noszenia w chuście), a nóżki pozostają odwiedzione do boku, przez co kręgosłup jest wyprostowany. Dzieci, które jeszcze nie siadają, mogą korzystać z regulowanego nosidła (np. LennyUp), które gwarantuje, że odpowiednia pozycja dziecka będzie zachowana. Jednak dla takich dzieci najlepiej dokupić też chustę i nie trzymać go tylko w nosidle.

Jakie są rozmiary nosideł?

W przypadku zwykłego nosidła wyróżnia się dwa rozmiary: baby/standard oraz toddler. Oprócz tego zakupić można też wspomniane wcześniej nosidło regulowane dla dzieci nieumiejących siadać.

Z jakich materiałów produkuje się nosidła?

Nosidła dla dzieci zawsze powstają z najwyższej jakości materiałów, a produkowane są w Polsce. Na każdym etapie ich tworzenia sprawdza się dokładnie wykonanie. Materiały spełnią normy bezpieczeństwa i posiadają certyfikat Oeko-Tex.

Głównym materiałem używanym przy produkcji jest odporna tkanina chustowa, w całości bawełniana (używa się jej również do wyrobu chust do noszenia dzieci). W ofercie znajduje się wiele wzorów i motywów, zatem chustę można idealnie dobrać do własnych preferencji.

Jak kształtują się ceny?

Ceny wahają się i głównie zależą od konkretnego modelu. Najtańsze nosidła można dostać za mniej niż 350 zł (LennyGo), natomiast LennyUp to już większy wydatek.

Gdzie można zabierać dziecko w nosidle?

Malucha w taki sposób nosić można właściwie wszędzie. Jest to szczególnym ułatwieniem w okresie wiosennym i letnim, kiedy pojawia się wiele rodzinnych wypadów, jedzie się na majówkę, długi weekend czy upragnione wakacje. Pociechę można dzięki nosidłu w takim przypadku zabrać nawet na dalszą wyprawę.

Mimo że największym zainteresowaniem nosidła cieszą się w okresie ciepłym, dziecko można nosić w nim przez cały rok, niezależnie od pogody. Taki produkt to przede wszystkim wygoda dla mamy, która ma dziecko bardzo blisko siebie, równocześnie będąc w stanie wykonywać swobodnie więcej czynności.

Jak się to zakłada?

Najwięcej czasu zajmuje założenia nosidła pierwszy raz, później wszystko przychodzi w mgnieniu oka.
Na początek trzeba dopasować pas biodrowy, tak by jego środek opierał się na kolcach biodrowych. Dzięki temu ciało malucha będzie przenoszony na nogi mamy we właściwy sposób. Pas biodrowy zapinany jest na trzypunktową klamrę, która daje bezpieczeństwo i gwarantuje, że nic przypadkowo się nie odepnie.

Następnie, trzymając dziecko na rękach. nakłada mu się na plecy panel, równocześnie wkładając jedno ramię nosidła na swoje własne. Tak samo robi się z drugim ramieniem, a później zapina pas przy szyi bądź na wysokości klatki piersiowej. Na koniec można jeszcze wyregulować ramiona.

Posiadanie nosidła może być dużym ułatwieniem dla mamy i pozwolić jej na komfortowe noszenie dziecka w różnych okolicznościach. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, które będzie służyć przez długi czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here