Piece wolnostojące

W dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć najróżniejsze piece, jakie można zastosować do ogrzewania swoich domów? Czy wiecie, jaki rodzaj pieca jest najważniejszy? Czy lepiej zdecydować się na piec wolnostojący? A może tak jak nasze babcie w swoich domkach zastosować piece kaflowe? Mówią, że bardzo dobrym rozwiązaniem są wkłady kominkowe, ale czy sprawdzą się akurat w naszych wnętrzach? Nie możemy również zapomnieć o ekologicznych kominkach, które również w ostatnim czasie cieszą się dużą popularnością. Co tak naprawdę powinniśmy wybrać?

Ciepło z wnętrza

Dzisiaj przypatrzymy się kozom do ogrzewania. Nie myślcie jednak sobie, że chodzi nam tutaj o zwierzęta, które mają jakąś ukrytą Wam funkcję. Nie, chodzi tutaj dokładnie o piece wolnostojące, czyli tak zwane kozy. Wiele osób taki rodzaj pieców może kojarzyć z…zamkami. W dawnych, bardzo dawnych czasach był to jeden z rodzajów ogrzewania zamkowych komnat. Całkiem możliwe, że gdzieniegdzie jeszcze stosuje się takie kozy, które dają naprawdę bardzo przyjemne ciepło.

Koza jako alternatywa

Piec wolnostojący, czyli koza to jak się okazuje fajna i funkcjonalna alternatywa dla osób, które nie chcą stosować klasycznych kominków lub też wkładów kominkowych. Bardzo dużo osób wybiera taki rodzaj pieców, ponieważ jest to nie tylko ciekawa ozdoba, ale również jest to bardzo przydatne urządzenie podczas ogrzewania najróżniejszych pomieszczeń. Do tego zawsze macie do wyboru rodzaj pieca, czy postawicie na coś tradycyjnego, czy jednak będziecie inwestowali w coś nowoczesnego.

Piec wolnostojący z ozdobami lub bez

Te bardziej tradycyjne piece wolnostojące mają misternie rzeźbione ozdoby, dzięki czemu mogą nas naprawdę przenosić myślami do starych czasów. Wymodelowane nóżki pieca, kwiatowe ornamenty na bokach, szklane drzwiczki do zamykania z pięknie rzeźbioną gałką – to tylko niewielka część ozdób, jaką można znaleźć na takich piecach. Te bardziej nowoczesne, to oczywiści chłodny minimalizm. Zero ozdób, jednak bardzo ciekawy i unikalny design świetnie wpasowujący się w wystrój mieszkania.

Funkcjonalność kozy

Wszystkie kozy do ogrzewania mają zastosowany dolot powietrza ASDP. Co to oznacza? Otóż dzięki temu można automatycznie regulować dopływ powietrza do paleniska. Dzięki temu samo użytkowanie pieca jest o wiele łatwiejsze i nie trzeba się przy nim specjalnie namęczyć. Przy czym trzeba oczywiście wspomnieć, że dodatkowo regulowana jest temperatura spalania ładunku. Do takich pieców wolnostojących idealnie nadaje się drewno.

I tutaj również warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie o oszczędności. Sami się przekonacie, że dzięki takiemu rodzajowi ogrzewania uda Wam się zaoszczędzić finanse na ładunkach do pieca. No i nie zapominajcie, że samo drewno jest ekologiczne. Będziecie mieli również okazje zadbać o środowisko, co jest ostatnio bardzo powszechną i popularną czynnością.

Zalety wolno stojących pieców

Co jest również bardzo ważne to fakt, że takie kozy i nie tylko są bardzo łatwe w montażu. Wszystkie są gotowe do zamontowania i nie będziecie musieli ich specjalnie składać. Za taką tradycyjną, babciną kozę trzeba zapłacić około dwóch tysięcy złotych. Za model nowoczesny możemy zapłacić od trzech tysięcy wzwyż. Na rynku można znaleźć nawet modele, które warte są około 7 tysięcy złotych.

Źródło: https://kominki.ratur.com.pl/88-piece-wolnostojace

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here