Sprzęt i akcesoria dentystyczne

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się morfologią, budową ciała i patologią miazgi zębowej człowieka oraz tkanek okołokorzeniowych. Ta praktyka obejmuje nauki podstawowe i medyczne wraz z biologią miazgi zwykłej, etiologią, diagnostyką, zapobieganiem i leczeniem chorób i wypadków miazgi oraz powiązanych schorzeń okołowierzchołkowych.

Endodoncja dawniej i dzisiaj

Od momentu powstania w XVII wieku, endodoncja przeszła kilka postępów, tendencji i nieustannych badań, zmieniły się też używane w tej praktyce narzędzia stomatologiczne. Pogłębione badania i informacje dotyczące podstawowych struktur kanałowych w szkliwie zaowocowały szeregiem metod leczenia endodontycznego poprawiających zdrowie endodontyczne. Substancje endodontyczne służą do czyszczenia, formowania i wypełniania podstawowego urządzenia kanałowego szkliwa, w którym tkanka miazgi została zniszczona. Niezbędny w tymże dzisiaj jest również unit stomatologiczny.

Czym są stomatologiczne materiały endodontyczne?

  • produkty wybielające
  • czyszczenie i kształtowanie
  • leki dokanałowe
  • tymczasowe materiały wypełniające
  • wiele więcej

Natomiast substancje dewitalizujące miazgę, pilniki endodontyczne, środki do płukania kanałów korzeniowych, substancje wypełniające i substancje wypełniające kanały korzeniowe to zdecydowanie, przydatne zasoby eksperta stomatologicznego w realizowaniu usług endodontycznych.

Leczenie endodontyczne i stosowane w nim narzędzia

Leczenie endodontyczne obejmuje eliminację objętej stanem zapalnym lub zdegenerowanej tkanki miazgi, co kończy się eliminacją czynników infekcyjnych, które przyspieszają zwyrodnienie miazgi. Pomocne są tutaj takie produkty jak Riva oraz inne środki do płukania kanałów korzeniowych i leki dokanałowe, które w podobny sposób wzmacniają ten proces.

Oczyszczony i uformowany kanał korzeniowy wypełnia się następnie obojętną substancją zawierającą gutaperkę i uszczelniacze kanałów korzeniowych. Może być też w razie potrzebny stosowany Gaenial do światłoutwardzania.

Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę na tymczasowe materiały wypełniające. Tymczasowe materiały wypełniające w stomatologii to materiały stosowane do tymczasowego wypełnienia ubytku lub naprawy zęba w jamie ustnej podczas wykonywania stałego wypełnienia lub korony. Materiały te zazwyczaj nie są tak mocne i trwałe jak trwałe materiały wypełniające i mają być rozwiązaniem tymczasowym do czasu zakończenia trwalszego leczenia. Cieszą się szerokim uznaniem wśród współczesnych endodontów, co przekłada się na ich wysoką dostępność w sklepach stomatologicznych.

Przeczytaj również: https://e-store.koldental.com.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here