Grafika na ścianę

Nowoczesny, loftowy, minimalistyczny czy glamour – te style aranżacyjne coraz dumniej wkraczają do polskich domów, a co za tym idzie – bardzo dobrze czują się w towarzystwie współczesnych grafik na ścianę. Nie od dziś bowiem wiadomo, że to dodatki kreują atmosferę we wnętrzu. Określają styl i ocieplają wystrój całego mieszkania. Szczególną kategorię dekoracji stanowią obrazy. Nie tylko przełamują chłód pustych ścian, ale również podkreślają piękno i talent artysty, znajdując zastosowanie w niemal wszystkich domowych pomieszczeniach – od salonu i sypialni zaczynając po kuchnię, jadalnię, gabinet, kończąc na przedpokojach i hollach.

Grafika na ścianę jako alternatywa dla innych dekoracji

Współcześni artyści bardzo chętnie podejmują się tworzenia nowoczesnych dzieł, które świetnie sprawdzają się w roli domowej mini galerii sztuk. W swojej tematyce nawiązują do abstrakcji, aktów, motywów florystycznych, bardzo rzadko prezentując klasyczne, pejzażowe akwarele. I w tym właśnie tkwi ich potencjał, który powoduje rosnącą popularność grafik na ścianę. O ile niegdyś wieszanie obrazów w domowym wnętrzu było dla niektórych przejawem snobizmu i sposobem na dowartościowanie własnego „ego”, dziś jest coraz częściej praktykowanym zwyczajem, wyrażającym zamiłowanie do szeroko pojętej sztuki współczesnej.

Grafika na ścianę do salonu

Do salonów urządzonych w minimalistycznym klimacie, idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju grafiki na ścianę utrzymane w abstrakcyjnym tonie. Ich wyrazista kolorystyka będzie stanowiła ożywiający element całego – najczęściej bardzo stonowanego i zachowawczego – wystroju. Alternatywą dla abstrakcyjnych dzieł są te ukazujące motywy florystyczne, pod warunkiem, że będą tworzyły harmonijny element aranżacji z pozostałymi kwiatami i roślinami obecnymi w pomieszczeniu. Umiar to podstawa. W szczególności, kiedy chodzi o wnętrza zaaranżowane w minimalistycznej konwencji.

I sypialni

Grafika na ścianę namalowana ręką współczesnego artysty stanowi nie tylko mile widziany dodatek do nowoczesnych salonów. Tego typu dzieła równie dobrze mają się w sypialni, przyjmując najczęściej formę bardzo intymnych aktów miłosnych. Z uwagi na charakter przestrzeni, w jakiej się znajdują, kojarzą się z prywatnością i sensualnymi doznaniami wizualnymi.

A co z kuchnią i jadalnią?

Choć kuchnia i jadalnia to pomieszczenia z góry ukierunkowane na funkcjonalizm, nie oznacza, że pozbawiają właściciela możliwości dekorowania grafikami ściennymi. Ze względu na obecność wielu mebli, nie pozostawiają zbyt dużo miejsca na ozdoby. Dlatego świetnie sprawdzą się małe obrazy i obrazki, z których można stworzyć tematycznie dopasowaną mozaikę. Mile widziane są wszelkiego rodzaju grafiki kulinarne przywodzące na myśl skojarzenia z posiłkiem, takie jak: owoce, warzywa czy potrawy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here