róże

Kiedy walentynki są już za nami bardzo często zastanawiamy się co zrobić z pozostałymi po nich różami. Klasycznym prezentem, na który decyduje się ogromna liczba Panów są róże, zwłaszcza cięte, które wsadzamy do wazonu, a gdy przeżyły już czas swojej świetności, wyrzucamy je. Co zrobić, aby przestało tak być? Oto kilka pomysłów na  wykorzystanie tych kwiatów.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/roze/

Co zrobić z różami po walentynkach?-jak przedłużyć im życie?

Otrzymane róże włożycie do wazonu, przytnijcie delikatnie ich końce za pomocą ostrego narzędzia (najlepiej, aby ucięte były pod kątem 45°). Teraz końcówki możecie przypalić lub zaparzyć w gorącej wodzie. Do tego będziecie potrzebować jedynie zapalniczki lub wrzątku. Opal, lub zanurz w wodzie na około 10 sekund, końcówki róży i gotowe. Teraz zostało dbać o to, aby róże były odpowiednie nawadniane.

Naturalne kosmetyki – płatki róż w pielęgnacji

Przy pomocy płatków róż możecie wykonać tonik różany lub olejek. Jeśli nie chcecie róż trzymać przez długi czas w wazonie lub gdy po prostu zaczynają one nieco umierać, możecie wykorzystać je w waszej domowej pielęgnacji. Kosmetyki naturalne, te które jesteśmy w satnie zrobić w domu, nie tylko są bardzo popularne, idealne dla naszej skóry, ale również ekologiczne.

Suszone róże dekoracje do domu

Kolejnym patentem na na wykorzystanie róż jest oczywiście ich ususzenie. Jest to dobrze znany przez wszystkich sposób, jednak suche kwiaty wcale nie muszą stać w pustym wazonie i odstraszać. Możemy wykonać z nich przeróżne, ciekawe dekoracje do domu i nie tylko.  

Główki róż lub same ich płatki, możemy wrzucić do szklanego, ładnego naczynia, może być to ozdobny słoik lub wazon, a następnie stawiamy go w jakimś widocznym miejscu. Obok takiego naczynia możemy postawić również świeczkę o zapachu różanym, będzie to nadawało niesamowity klimat.

Zobacz też: http://www.ohho.pl/co-zabrac-ze-soba-na-wyjazd-lista-rzeczy-niezbednych-na-urlop/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here