jak połączyć telefon z telewizorem samsung

Tytułowe zagadnienie nie jest wcale takie oczywiste. Przynajmniej nie dla każdego. Jedni w ogóle nie odczuwają jakiejkolwiek potrzeby do połączenia swojego telefonu z telewizorem, więc nigdy nie spotykają się z problemem jak połączyć telefon z telewizorem Samsung. A właściwie z dowolnym innym telewizorem, bo urządzenia marki Samsung łączą się w podobny sposób jak produkty innych marek.

Natomiast dla innych, którzy chcieliby np. wyświetlić zawartość swojego telefonu na dużym ekranie telewizora, chcąc się pochwalić swoimi zdjęciami lub filmami za pośrednictwem dużego ekranu telewizora, zagadnienie jak połączyć telefon z telewizorem Samsun, nabiera już realnego znaczenia.

Problem ten ma różne rozwiązania w zależności od tego, jakimi urządzeniami dysponujemy. Stosunkowo prosto sytuacja przedstawia się w momencie, gdy jesteśmy właścicielami telewizora marki Samsung, koniecznie typu smart TV, nie starszego niż 5-6 lat i jednocześnie mamy telefon marki Samsung, też sprzed mniej więcej góra 3-4 lat. Wówczas problem połączenia naszego telefonu z telewizorem praktycznie nie będzie istniał.

Dzieje się tak dzięki wbudowanym funkcjom telewizora i telefonu, nazywanym TV screening czy mirroring. Jak to działa? Bardzo prosto. Wystarczy włączyć odpowiednią funkcję w telefonie (jedno lub dwa „kliknięcia” w ekran telefonu) oraz w telewizorze (kilka „kliknięć” pilotem). Przy pierwszym użyciu należy skonfigurować połączenie, czyli wprowadzić odpowiednie hasło. Następne połączenia będą następować już samoczynnie.

Ale czym właściwie jest połączenie?

Jet to po prostu idealne odwzorowanie na ekranie telewizora wszystkiego tego co oglądamy na ekranie telefonu i to w dodatku w czasie rzeczywistym. Niestety będziemy odczuwali małe opóźnienie czasowe, tzn. pewna akcja wykonana na telefonie z minimalnym opóźnieniem da się zaobserwować na ekranie telewizora. Jednym słowem w gry, zwłaszcza te zręcznościowe, raczej trudno będzie grać za pośrednictwem tego połączenia. Ale sprawdzi się ono wyśmienicie na przykład do oglądania zrobionych telefonem zdjęć czy też nakręconych filmów. Można też odtwarzać np. filmy czy teledyski z internetu, np. z portalu youtube.

telewizor samsung

No dobrze, ale jak połączyć telefon z telewizorem Samsung jeśli mamy starszy model telewizora albo starszy model telefonu? Albo jeśli niestety i jedno i drugie?
Wtedy problem jest nieco bardziej złożony. Pół biedy, jeśli nasz telewizor jest starszy, a telefon to jeden z nowszych i wyższych modeli Samsunga. W takim wypadku wystarczy dokupić przejściówkę, która nosi różne nazwy, np. anycast czy miracast.

Na polskich portalach aukcyjnych przejściówkę taką można nabyć w cenie od stu do kilkuset złotych, ale na jednym z chińskich portali można kupić urządzenie anycast lub miracast w cenie zdecydowanie poniżej stu złotych. Instalacja takiego urządzenia jest banalna. Jest to coś w rodzaju małej „wtyczki” zakończonej złączem HDMI, które na stałe wtyka się do telewizora (warunek: telewizor musi posiadać przynajmniej jedno wyjście typu HDMI). Z adaptera wychodzi kabel USB, który zasila to urządzenie.

Ten kabelek należy wetknąć, również na stałe, do gniazda USB w telewizorze, a jeśli takowego nie ma w TV, to wówczas do zwykłej ładowarki od dowolnego telefonu. Kiedy urządzenie mamy już podłączone do telewizora należy je sparować z naszym telefonem. Dzieje się to w dużym stopniu automatycznie, wystarczy po prostu postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie telewizora.

A jak już proces konfiguracji zostanie zakończony, to dalsze działanie takiego adaptera jest identyczne jak w przypadku opisanym powyżej, kiedy to zarówno telewizor jak i telefon są urządzeniami relatywnie nowymi i mogą się ze sobą łączyć za pomocą wbudowanych modułów.

telefon samsung

Najtrudniejszy wydaje się problem jak połączyć telefon z telewizorem Samsung w momencie, kiedy oba urządzenia należą do urządzeń starszej generacji. Wtedy w grę wchodzi tylko połączenie za pomocą kabla USB. Bezprzewodowo raczej nie będzie to możliwe. A nawet jak połączymy telewizor z telefonem za pomocą kabla USB, to nie zawsze połączenie takie zostanie wykryte i nie zawsze będziemy mogli z takiego połączenia skorzystać.

Wpływ na to ma bardzo dużo zmiennych, o których można byłoby napisać odrębny artykuł, Niestety nie zmienia to faktu, że często połączenie ze sobą urządzeń starszego typu jest po prostu niemożliwe. Pozostaje wówczas zgranie materiału z telefonu na inny nośnik, który da się już łatwiej połączyć z telewizorem, np. na laptop, pendrive czy zgranie materiału na płytę DVD i odtworzenie jej za pomocą zwykłego odtwarzacza DVD.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here