karty sim

Wiele współczesnych urządzeń elektronicznych, ma miejsce na kartę sim. Często dzięki temu możemy się łączyć z internetem, gdy nie ma dostępu do sieci wi-fi lub po prostu z niego dzwonić. Natomiast nie wszystkie karty sim są dokładnie takiej samej wielkości. Wtedy należy wiedzieć jak przyciąć kartę sim, alb zrobić tak, by pasowała do tych większych slotów.

Aktualnie najczęściej korzystamy z trzech typów kart, są to: mini sim, mikro sim i najnowocześniejsza, czyli nano sim.
Jeżeli chodzi o tą pierwszą, to najczęściej możemy spotkać ten format karty w starszych urządzenia. Najczęściej są to jakieś telefony sprzed kilku lat, tablety, czy na przykład urządzenia znajdujące się w pojazdach, które pozwalają nam wykonywać połączenia, pisać wiadomości i łączyć się z internetem.

Mikro sim, miało swoje chwile świetności, lecz tak samo, jak szybko się pojawiło, tak samo teraz zostało zastąpione. Ciągle możemy znaleźć je w urządzeniach i jest ono dalej wykorzystywane, ale już nie tak bardzo. Jest to zdecydowanie mniejsza karta, od poprzedniczki.

karta sim i telefon

Najnowocześniejsze i zarazem najbardziej zaawansowane technologicznie jest obecnie nano sim. Możemy tę kartę spotkać w zasadzie we wszystkich najnowszych urządzeniach, zaczynając od smartfonów a kończąc na inteligentnych opaskach czy zegarkach. Nano sim nie posiada, żadnej plastikowej obwoluty, jak miało to miejsce u jej poprzedników, składa się w zasadzie tylko z właściwego chipa i nic poza tym. To dzięki niej, możemy teraz spotkać urządzenia naprawdę bardzo małe i bardzo smukłe, ale obsługujące łączenie się z siecią. Wcześniej nie było to możliwe, między innymi przez to, że w urządzeniu potrzebne było więcej miejsca na slot kart sim.

Tutaj rodzi się pytanie, co w przypadku, gdy kupiliśmy sobie jakieś nowe urządzenie, a wciąż posiadamy starą kartę, która jest kartą mini sim? Istnieje kilka rozwiązań. Pierwszym z nim jest, wybranie się do salonu naszego operatora, który oferuje takie usługi, jak przycinanie kart. Jest to sposób najbardziej pewny. Wiemy, że nasza karta prawdopodobnie nie zostanie uszkodzona, bo usługę wykonuje osoba, która ma dostęp do profesjonalnych narzędzi. Nawet gdyby jakimś cudem udało się takiej osobie uszkodzić naszą kartę, zawsze możemy od razu na miejscu wyrobić sobie duplikat.

Drugą metodą jest zakupienie sobie właśnie zakupienie takiego narzędzia, dzięki któremu sami będziemy mogli dopasować rozmiar naszej karty. Jest to tez fajna opcja, ponieważ, nie musimy się ruszać z domu i nigdy nie wiadomo, kiedy to narzędzie się jeszcze nam przyda.
Trzecią opcją, która raczej jest odradzana, to przycinanie karty na własną rękę, bez narzędzi do tego stworzonych. Można oczywiście kawałek plastiku, który otacza chip, przyciąć nożyczkami, które posiadamy w domu.

Aby karta była równa i dopasowana do naszego slotu, warto też poświęcić trochę czasu na szlifowanie pilnikiem lub papierem ściernym jej krawędzi. Nie jest to trudny zabieg, natomiast szansa na uszkodzenie naszej karty jest mimo tego bardzo duża. Wystarczy jedno złe cięcie albo nieostrożny szlif i już możemy pożegnać się z naszą kartą. Dlatego pierwszy i drugi sposób jest najbardziej polecany, jest to wtedy wykonane bezpiecznie i profesjonalnie.

Natomiast w sytuacji kryzysowej można spróbować sposobu trzeciego, jeżeli tylko mamy trochę wprawy i się nie boimy konsekwencji naszego majsterkowania.
Wiemy już jak przyciąć kartę sim, gdy zajdzie potrzeba, na szczęście takie operacje są coraz rzadsze. Dzieje się tak dlatego, że operatorzy sieci wypuszczają aktualnie na rynek karty wyłamywalne. Jest to karta mini sim, którą możemy dopasować do interesującego nas wymiaru, poprzez pozbawianie jej kolejnych części.

jak przyciąć kartę sim

Jest to bardzo ciekawy sposób, ponieważ tak samo możemy sobie ją dopasować do najmniejszego rozmiaru, jak i w przyszłości wrócić do rozmiaru większego. Jak zostało wcześniej wspomniane, większe rozmiary odchodzą już raczej w zapomnienie, ale nie jest powiedziane, że to my chcemy iść z duchem czasu. Jeśli kiedyś zapragniemy wrócić do naszego starego telefonu, który leży na dnie szuflady, przyda nam się właśnie taki większy format karty.

Warto wspomnieć, że gdybyśmy chcieli powiększyć sobie taką kartę, to zawsze można zaopatrzyć się w specjalny adapter, który zwiększy nam jej rozmiar.
Teraz gdy już jasne jest, jakie karty obecnie przodują na rynku, z jakimi mieliśmy do czynienia wcześniej, oraz to jak przyciąć kartę sim. Zostało zastosowanie się, do jednego z wyżej wymienionych przykładów i korzystanie z dobrodziejstw, jakie oferuje nam współczesna technologia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here