Jak wybrać kuchnię gazową?

Kuchnie gazowe, pozwalające gotować na prawdziwym ogniu stale znajdują się wśród chętnie wybieranych urządzeń, chociaż niekiedy wydaje się, że mają mniej walorów niż te elektryczne, ze względu na trudne czyszczenie. Jak się okazuje, użytkownicy wybierają lepszy smak potraw, gotowanych na gazie.

Kuchnie gazowe wolnostojące czy płyta?

Zakup kuchni gazowej wolnostojącej oznacza brak konieczności jej zabudowy. Razem z nią mamy także piekarnik, gazowy bądź elektryczny. Kuchnia wolnostojąca cechuje się przystępną ceną. Można ją kupić w promocji nawet za około 500 zł.

Z kolei jeżeli decydujemy się na zakup oddzielnej płyty gazowej oraz piekarnika elektrycznego, zakup może wynieść drożej. Z drugiej strony te elementy wyposażenia można ładnie zabudować w całej aranżacji kuchennej. Co ciekawe kuchnia gazowa to nie tylko ta tradycyjna z ogniem, lecz także przykryta specjalnym szkłem, która wygląda jak elektryczna, chociaż pod spodem mamy prawdziwy płomień.

Czym się kierować przy wyborze kuchenki gazowej?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, czy do jej zapalania potrzebne będą zapałki, czy ma ona iskrownik. To drugie rozwiązanie jest o wiele bardziej wygodne. Ponadto trzeba spojrzeć także na sam ruszt, czy nie jest śliski, ponieważ wtedy garnki mogą się z niego zsuwać, a to nie byłoby bezpieczne.

Im tańsza kuchnia gazowa tym mniej funkcji ma piekarnik. Dobrze jest postawić przynajmniej na funkcję termoobiegu, dzięki któremu mięso czy ciasto piecze się równomiernie, ale także o wiele szybciej. Inne funkcje jak rożen czy grill są rzadziej używane i czasem można się bez nich zupełnie obyć.

Zabezpieczenia w kuchni gazowej

Gaz niekiedy kojarzy się z ryzykiem wycieku, dlatego też kuchenka powinna mieć zabezpieczenie przeciwprzepływowe gazu. Ponieważ modele gazowe nie posiadają blokady przed przypadkowym włączeniem, takie zabezpieczenie jest konieczne.

Ponadto trzeba pamiętać, że posiadanie gazu w kuchni wymaga sprawnej wentylacji, która musi być co jakiś czas sprawdzana. Sama instalacja gazowa także podlega okresowej kontroli i musi być wykonana rzetelnie, przez profesjonalistę. Jeżeli zadbamy o te wszystkie szczegóły, kuchenka gazowa będzie bezpiecznym i użytecznym rozwiązaniem.

Kuchnie gazowe znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here