Jak zabiezpieczyć linię produkcyjną?

Działalność produkcyjna to niezwykle nieprzewidywalne i wymagające przedsięwzięcie. Sprzedaż własnych wyrobów i produktów z reguły przynosi duże zyski, jednak również każdy przestój linii produkcyjnej generuje dla przedsiębiorstwa bardzo duże koszty i straty. Dlatego tak ważne jest szybkie reagowanie na nieoczekiwane zdarzenia i odpowiednie zabezpieczenie linii produkcyjnej.

Jak zabezpieczyć linię produkcyjną od nieprzewidzianych zdarzeń?

Jednym z najlepszych rozwiązań stosowanych w celu zabezpieczenia i kontroli linii produkcyjnej jest system przywoławczy typu Andon. To system, który w razie wystąpienia awarii lub każdego przestoju niezależnie od przyczyny natychmiast informuje o zdarzeniu i miejscu jego wystąpienia.

Jakie są zalety wdrożenia systemu Andon?

Wśród wielu zalet znajdują się między innymi minimalizacja mikroprzestojów. Dzięki szybkiej reakcji czas przestoju linii produkcyjnej zostaje ograniczony do minimum. System pozwala również na kontrolę czasu reakcji pracowników, dzięki czemu wiadomo czy pracownik zareagował na wezwanie odpowiednio szybko. Zaletą jest również poprawa organizacji pracy i efektywne wykorzystanie zasobów przedsiębiorstwa. System umożliwia dostęp na wielu rodzajach urządzeń. Mogą być to terminale, tablety czy komputery. Umożliwia również wymianę i sprawny przepływ informacji między pracownikami. Dzięki temu znacznie wzrasta wydajność pracy pracowników.

Wady systemu?

Każde rozwiązanie posiada również wady. Tak samo jest w przypadku systemu przywoławczego Andon. Wśród wad na pewno wymienić można wysokie koszty wdrożenia takiego systemu. Nie każde przedsiębiorstwo stać jest na taką inwestycję.

Podsumowując system Andon jest intuicyjnym i funkcjonalnym urządzeniem zabezpieczającym przedsiębiorstwa produkcyjne przed nieoczekiwanymi zdarzeniami na linii produkcyjnej. Dzięki natychmiastowej reakcji systemu wszystkie awarie mogą być natychmiast rozwiązane a przestoje skrócone do absolutnego minimum. Co za tym idzie system pozwoli ograniczyć koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo z tytułu przestojów produkcyjnych. Warto więc zaopatrzyć linię produkcyjną w systemy przywoławcze, pomimo ich wysokiej ceny. Bez wątpienia są tego warte i w szybkim czasie inwestycja zwróci się.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Signalo

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here