Samochód w leasing i ubezpieczenie pojazdu – to konieczność

Chcesz zdecydować się na wzięcie pojazdu w leasing, jednak nie do końca wiesz z jakimi wiąże się to dokumentami, a także obowiązkami? Dziś dowiesz się nieco więcej o ubezpieczeniu, które jest obowiązkowe w przypadku takiego finansowania aut.

Leasing samochodów wiąże się oczywiście z obowiązkowym ubezpieczeniem, bez którego tak naprawdę nie można zawrzeć umowy. Jest to element konieczny, który zapewnia zabezpieczenie nie tylko dla leasingodawcy, ale również dla leasingobiorcy. Warto o tym pamiętać o podejść nieco przychylniej do tej kwestii. W końcu to właśnie leasingobiorcy ponosi koszty związane z samym ubezpieczeniem.

Samochód w leasing i jego ubezpieczenie

Ta zasada tak naprawdę dotyczy praktycznie każdego przedmiotu leasingu, nie tylko samochodów. To właśnie na nich dziś się skupimy, ponieważ artykuł traktuje właśnie o takiej formie finansowania. W przypadku samochody leasing niezbędne jest oczywiście Auto Casco, czyli tak zwane AC. Jest to ubezpieczenie od zdarzeń losowych, którego celem jest ochrona właśnie konkretnego pojazdu wraz z jego wyposażeniem. W jakim zakresie? Na pewno zniszczenia, utraty, uszkodzenia, czy też kradzieży. Jest to bardzo przydatne, ponieważ nierzadko auta są uszkadzane, na przykład na parkingach, a sprawca jest nieznany. Jest to również świetny sposób na to, aby niejako ochronić się przed przykrymi skutkami kradzieży. Nie musisz przepłacać za AC. Wiele firm leasingowych ma podpisane umowy z ubezpieczycielami i proponują swoim klientom korzystne warunki współpracy z nimi. Zawsze warto zatem wysłuchać oferty łączonej, która zazwyczaj jest niezwykle intratna.

Ubezpieczenie GAP – na czym polega?

W przypadku pojazdów popularne jest również ubezpieczenie GAP. Jest ono często nieobowiązkowe, a chroni ono przed stratą finansową, która może być związana, na przykład z utratą własności auta w sytuacji, w której powstaje szkoda całkowita. Na stronie firmy CLS znajdziesz wygodny kalkulator leasingu, dzięki któremu możesz przekonać się jakie koszty będziesz musiał ponieść w związku ze zdecydowaniem się na leasingowanie pojazdu. Jest to bardzo wygodna propozycja, jednak pamiętaj o tym, że najbardziej szczegółowe informacje uzyskasz tylko dzięki rozmowie ze specjalistą, jakim jest doradca z firmy CLS. Warto się z nim skontaktować, a ten chętnie odpowie na Twoje wszystkie pytania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here