underwriter

Rynek ubezpieczeń stale maleje. Ogólna zamożność Polaków jest w stanie pozwolić na rozsądne gospodarowanie swoim majątkiem tak, aby wiedzieć, że trzeba się ubezpieczyć. Zainteresowanie jesteśmy coraz częściej ubezpieczeniem nie tylko naszego życia i zdrowia, ale również nieruchomości, majątku samochodu. Coraz większa liczba osób decyduje się na tego typu ubezpieczenie. Chęć do ubezpieczenia budzi zainteresowanie przede wszystkim wśród firm ubezpieczeniowych. Chcą one oczywiście na tym zarabiać, ale i formułować swoje oferty korzystne dla siebie sposób. Właśnie w tym będzie pomagał im underwriter.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-jako-underwriter-stanowisko-underwritera/

Kim dokładnie jest underwriter? 

Jest to osoba zajmująca się ocenę ryzyka związanego z danym klientem. Z naszej pracy będziemy oceniać, w jakim stopniu występuje prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji, w której klient będzie chciał się ubezpieczyć. Wpływa to na wysokość kwoty, którą za polisę zapłaci. Kwotę będziemy oszacować właśnie my. Dodatkowo będziemy poruszać się po polu tolerancji ryzyka, które określa każda firma. Do naszej pracy będziemy posługiwać się modelami oraz doświadczeniami. Zmienne dobierane przy ocenie ryzyka w zależności od danego typu polisy, czasu jej trwania oraz specyfiki klienta. Określamy dodatkowo pewne typowe ryzyko dla danego produktu ubezpieczeniowego, a także indywidualnie wobec dużych zamówień grupy lub instytucji. 

Co należy do obowiązków zawodowych underwritera?

Do zadań takiego specjalisty będzie należała przede wszystkim gwarancja ubezpieczeniowa udzielana zgodnie z procedurami. Dodatkowo osoba taka będzie zajmowała się dokonywaniem analizy wcześniej wspomnianego ryzyka i koordynacji finansowo-ekonomiczna i klienta. Zajmować się będzie również zdalnym przygotowaniem konkretnych oraz ogólnych założeń oferowanych. Nasza współpraca będzie odbywała się z brokerami i agentami ubezpieczeniowymi. Niektórych przypadkach będziemy również negocjować warunki dotyczące zwłaszcza dużych klientów. Dodatkowo do naszych zadań będzie należało dokonywanie cyklicznej analizy wyników technicznych poszczególnych klientów. Będzie to miało za zadanie chronić firmę przed nadmiernymi szkodami mającymi swój skutek za nie oszacowanego ryzyka. Do tego dochodzą również obowiązki takie jak przeprowadzanie szkoleń działom sprzedaży.

Zobacz też: http://www.hostowisko.pl/praca-underwritera-wymogi-wyksztalcenie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here