jak być piękną

Bez wątpienia, każda kobieta zastanawia się nad tym, co może jeszcze zrobić po to, aby ładną. Od wielu pokoleń babki i matki przekazują informacje dotyczące tego, jak być piękną. Są to pewne sekrety, dzięki którym jedne panie są ładniejsze od drugich. Wystarczy wyjechać gdzieś za granicę, aby zobaczyć, że w poszczególnych miejscach na ziemie są inne kanony piękna. Oczywiście nie oznacza to, że jeśli w danym kraju coś jest uważane za ładne, to w innym musi być to postrzegane za coś nieatrakcyjnego.

Chodzi o to, że panie dobrze wiedzą, jak być piękną i sięgają po różnego rodzaju produkty. W niektórych krajach stawia się nadal wyłącznie na naturalne składniki. W niektórych państwach nawet nie używa się chemicznych wynalazków, które obecnie zalewają sklepowe półki, a szczególnie te drogeryjne. Stawianie na naturalny wygląd stało się wręcz modne. Przykładem jest chociażby Korea Południowa. Tam piękno wygląda nieco inaczej niż chociażby w Japonii, nie mówiąc już o tym, co wyprawia się na zachodzie.

W Ameryce króluje mocny makijaż i zupełnie inne fryzury

Nie mówiąc już o tym, jak tam te kobiety się ubierają. Jednym się to podoba, a drugim nie. W Europie także widać różne kanony piękna. Dla jednych coś jest ładnego, a dla drugiego szkaradnego czy po prostu niesmacznego. Jeśli ktoś nie potrafi się ładnie pomalować, to nawet jeśli będzie używał najdroższych kosmetyków na świecie, to nadal może wyglądać jak przysłowiowy klaun, który będzie wzbudzał tylko śmiech na sali.

Żadna kobieta jednak w głębi serca nie chce być postrzegana jak jakaś szkarada, z której inni się śmieją. Każda pani, nawet jeśli nie mówi tego otwarcie, to chce się podobać. Nie dotyczy to wyłącznie mężczyzn, ale także innym kobiet, w tym osób starszych czy też nastolatek. Kto przecież świadomie robiłby z siebie jakąś poczwarę?

piękna

Niestety nie każdy potrafi znaleźć swój własny styl i wyrazić przez niego swoje piękno. Tak to już bywa na tym świecie, że każdy ma swoje własne preferencje i nie każdemu musi podobać się to samo. To nawet przecież dobrze, gdyż w przeciwnym razie każdy lubiłby to samo, a więc wszyscy wyglądaliby jednakowo. Taki świat byłby bardzo nudny, a wszyscy przypominaliby klony. Z pewnością nie byłoby to coś pięknego, ale coś przeciętnego i praktycznie niezwykle bezkolorowego.

Czy ktoś chciałby rzeczywiście żyć w takim dziwnym świecie, gdzie wszyscy wyglądają tak samo? Jak w ogóle można byłoby odróżnić od siebie poszczególne osoby, skoro każdy wyglądałby tak samo? Wystarczy wyobrazić sobie kobiety ubrane w takie same suknie, pomalowane tą samą szminką i wysmarowane tym samym fluidem. Do tego w ten sam omalowane oczy, z użyciem jednakowego cienia do powiek. To byłoby istne szaleństwo. Nikomu chyba nie zależałoby na takim pięknie i szybko by zbrzydł taki widok.

Tak naprawdę to nie potrzeba nawet jakiś markowych ubrań, super butów z najnowszej kolekcji czy też fryzury niczym z reklamy szamponu, aby czuć się pięknym człowiekiem. Nawet to nie piękno zewnętrzne jest najważniejsze, ale to co mamy w środku. Można wyglądać bardzo zjawiskowo, ale mieć brzydką duszę i umysł pełen negatywnych emocji.

Taka osoba z pozoru może przyciągać swoim pięknem, ale przy dłuższym obcowaniu z nią bez wątpienia będziemy zniesmaczeni i odechce nam się jakichkolwiek dalszych kontaktów z nią. Nie trzeba być żadnym geniuszem, aby wiedzieć, jak być piękną – po prostu być sobą i nikogo nie udawać ani też nie robić z siebie kopi kogoś innego.

ładna szatynka

Naśladowanie czyjegoś stylu ubierania się, makijażu czy też nawet poruszania się jest błędne, jeśli naprawdę chcemy być szczęśliwi i zadowoleni ze swojego życia. Tak wiele teraz jest przypadków depresji, gdyż ludzie gonią za jakimiś wymyślonymi kanonami piękna, zapominając o tym, że to co najpiękniejsze, jest już w nas od urodzenia. Czas najwyższy się obudzić i przestać marzyć o jakimś ideale, który tak naprawdę nie istnieje.

Trzeba też pamiętać o tym, że piękno jest za czasów młodości, a potem znika. Przemijanie jest czymś naturalnym i nikt tego nie może przeskoczyć, chyba że umrze za młodu. Jeśli całe życie gonimy za jakimś pięknem i zapominamy o tym, aby żyć w teraźniejszości całym swoim jestestwem, to na próżno jest liczyć na to, że rzeczywiście będziemy szczęśliwi. Bycie piękną osobą samo w sobie nie daje szczęścia. W życiu ważniejsze są inne rzeczy i na tym należy się skupić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here