jak szybko się opalić

Wielu z nas zastanawia się nad tym, jak szybko się opalić. Zwłaszcza kiedy w niedługim czasie wybieramy się na upragniony urlop i nie chcemy nikogo straszyć bladością naszego nieopalonego ciała.
Przed urlopem w szczycie sezonu, kiedy to promienie słońca są dość intensywne zawsze warto się w odpowiedni sposób przygotować do kąpieli słonecznych. Sposobów na to jak szybko się opalić jest wiele jednak poniżej przedstawiamy takie, dzięki którym opalenizna będzie również zdrowa.

Po pierwsze warto przygotować skórę od środka i już kilka miesięcy przed planowanym urlopem zażywać tabletki z beta karotenem i witaminą A, które chronią skórę przed poparzeniami słonecznymi oraz sprawiają, że uzyskana opalenizna będzie piękna i utrzyma się przez długi czas.
Ponadto martwy naskórek należy odpowiednio złuszczać i intensywnie nawilżać skórę – w ten sposób unikniemy przedwczesnych oznak starzenia się skóry, które często pojawiają się na skutek intensywnych kąpieli słonecznych.

Następnie bardzo ważnym jest aby wystawiać skórę na działanie słońca stopniowo- codziennie pół godziny i z czasem przedłużać o kolejne 10 minut dziennie, aniżeli spędzić cały dzień na słońcu i sprawić, że nasza skóra przypłaci to poparzeniem słonecznym. Postępując w ten sposób mamy pewność, że będziemy mogli cieszyć się piękną i zdrową opalenizną, którą uzyskamy w niedługim czasie.

Jeżeli jednak nie jesteśmy fanami leżenia plackiem na słońcu, lub opaleniznę chcemy uzyskać wręcz natychmiast to powinniśmy skorzystać z tak zwanych samoopalaczy lub opalania natryskowego.
W dzisiejszych czasach bowiem dobre produkty samoopalające z wyższej półki pozwalają osiągnąć wręcz rewelacyjny efekt złocisto – brązowej opalenizny w zdrowy i bezinwazyjny dla naszej skóry sposób.

Jak szybko się opalić, korzystając z samoopalacza?

plaża

Otóż bardzo ważnym krokiem jest to, aby w odpowiedni sposób przygotować skórę do nałożenia preparatu samoopalającego- co pozwoli nam uniknąć efektu nieestetycznych smug oraz plam. Po pierwsze należy wykonać bardzo intensywny i dokładny peeling całego ciała, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka i idealnie wygładzić skórę, a następnie dokładnie nawilżyć skórę za pomocą specjalnego balsamu. Łokcie oraz kolana zaleca się dodatkowo natłuścić olejkiem i nanieść na nie zdecydowanie mniejszą ilość preparatu.

Następnie należy bardzo równomiernie, kolistymi ruchami wcierać w naskórek preparat samoopalający – dosyć dobre rezultaty przynoszą te w piance, a do ich aplikacji warto użyć specjalnej rękawicy. Unikniemy dzięki temu nieestetycznych plam na dłoniach i o wiele lepiej rozprowadzimy produkt na skórze. Nakładając samoopalacz warto zacząć wcieranie kosmetyku od zewnętrznej strony stóp i kierować się ku górze. Należy postępować bardzo ostrożnie ze skórą szyi oraz twarzy, właściwie najlepiej do tych partii użyć osobnego preparatu, który przeznaczony jest właśnie do tych okolic.

Kiedy nasze ciało zostanie już równomiernie pokryte samoopalaczem powinnyśmy powstrzymać się od natychmiastowego ubierania się. Najlepiej jest odczekać około trzydziestu minut, a po tym czasie nałożyć jedynie wygodny, obszerny bawełniany t- shirt. Zbyt obcisłe ubrania mogłyby doprowadzić do powstania smug oraz zacieków na naszym ciele. Następnego dnia powinnyśmy już zauważyć pierwsze efekty naszej opalenizny, a jeżeli zależy nam na mocniejszym efekcie całą procedurę możemy jeszcze raz powtórzyć. Innym całkiem dobrym produktem samoopalającym, który cechuje jednocześnie bardzo duża wygoda stosowania jest balsam pod prysznic samoopalający.

opalanie na plaży

Należy najpierw umyć skórę całego ciała, a następnie nałożyć preparat i postępować tak jakbyśmy nakładały żel pod prysznic. Po upływie około dziesięciu minut produkt należy dokładnie spłukać, a całe ciało delikatnie osuszyć ręcznikiem i to wszystko. Niewątpliwą zaletą tego preparatu jest także oszczędność czasu, ponieważ nie musimy go w czasochłonny sposób nakładać i czekać do momentu jego całkowitego wyschnięcia.

Dla jeszcze innej grupy osób nielubiących zarówno stosowania samoopalaczy jak i leżenia plackiem na słońcu, które jednocześnie zastanawiają się jak szybko się opalić doskonałą alternatywą może okazać się opalanie natryskowe przeprowadzane w większości salonów kosmetycznych i gabinetów urody.

Taka opalenizna cechuje się pięknym, intensywnym kolorem jakiego z pewnością nie udałoby nam się uzyskać w warunkach domowych. Efekt na skórze utrzymuje się do około tygodnia, a ceny usługi wahają się od 80 do 120 złotych. Jest to zatem dosyć kosztowne, jednak raz na jakiś czas zdecydowanie warto zrobić sobie taki prezent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here