jaki smartfon do 1500

Osoby planujące zakup nowego telefonu stoją przed bardzo trudnym zadaniem: jak spośród setek dostępnych na rynku modeli wybrać ten odpowiedni dla siebie, który spełni wszystkie wymagania, będzie wygodny, prosty i przystępny w obsłudze, a dodatkowo trwały i wydajny?

Najlepiej byłoby mieć do dyspozycji eksperta, który przedstawi nam ofertę, opowie o wadach i zaletach danego modelu, odpowie na pytanie, czy warto ufać firmom, które dopiero wchodzą na rynek i nie są sprawdzone przez setki tysięcy użytkowników (w końcu co jakiś czas można usłyszeć o cudownych firmach z Chin, które proponują nam niesamowity telefon, o parametrach bardzo zbliżonych do niesamowicie drogiego modelu znanej marki, ale w dużo bardziej przystępnej cenie).

Smartfony niemal zalały światowy rynek w ostatnich kilku latach, najwięksi, przodujący producenci dostarczają na sklepowe półki kilkaset milionów smartfonów w przeciągu zaledwie kilku miesięcy, a każdy kolejny model jest jeszcze lepszy i ma jeszcze lepsze osiągi niż odpowiednik u konkurencji.

Nie da się ukryć, że tak jak w przypadku właściwie każdego zakupu, którego zamierzamy dokonać, pierwszy pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć to: jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na zakup nowego telefonu? W końcu odpowiedź na pytanie ‚jaki smartfon do 1500 zł będzie inna, niż na pytanie ‚jaki smartfon mogę kupić poniżej 1000?’. Budżet jakim dysponujemy niejako zdefiniuje nam możliwości naszego przyszłego telefonu.

Istnieje bardzo nieformalny, umowny podział telefonów, na te najtańsze, budżetowe, dla osób, dla których smartfon ma spełniać podstawowe funkcje jak dzwonienie, wysyłanie wiadomości, czy podstawowa obsługa przeglądarki, jakość jego wykonania i wydajność nie będzie na pewno powalająca, ale z pewnością można wśród takich telefonów znaleźć modele godne uwagi – cena takich telefonów oscyluje w okolicy 400-600 zł, następną grupą są telefony z tak zwanej średniej półki, których cena wynosi ok. 1000 zł, jest to przedział, w którym można znaleźć telefony wydajne i atrakcyjne, takie, które spełnią wymagania użytkowników, którzy od telefonu oczekują trochę więcej niż tylko dzwonienia i smsowania.

smartfon

Kolejna półka to flagowe modele z poprzednich lat, wydajne urządzenia wysokiej jakości, jednak zepchnięte na dalszy plan przez nowsze wersje z lepszymi osiągami, ich ceny wahają się w okolicy 2000 zł, najwyższa półka to telefony wiodących marek na rynku, ceny zaczynają się od 2000, a najnowsze modele mogą kosztować nawet po kilka tysięcy, płacimy tu za najbardziej wydajne podzespoły, jakość wykonania i oczywiście samą markę.

Jeśli już zdecydowaliśmy ile zamierzamy przeznaczyć na nasz najnowszy gadżet, pora odpowiedzieć sobie na pytanie jak nasz telefon ma wyglądać, a chodzi tu może nie tyle o kolor (bo tych jest dostępnych cała gama, a nawet jeśli nam się znudzi, producenci pokrowców i etui na telefonu nie próżnują i prześcigają się w propozycjach wzorów), a o np. wielkość ekranu, czy jego rozdzielczość. Innego rozmiaru będzie potrzebowała osoba, która korzysta z telefonu tylko w celach prywatnych, a innego, która używa go do celów służbowych i często korzysta na telefonie np. z pakietu office.

Miejsce w którym zwykle nosimy telefon też nie pozostaje bez znaczenia, osoba, która nosi telefon najczęściej w kieszeni powinna postawić na telefon do 6 cali, natomiast ta, która zwykle nosi go w torebce może pomyśleć o większych rozmiarach. Im większa rozdzielczość naszego telefonu tym lepiej, jednak nie dajmy się zwariować, jeśli korzystamy z telefonu, żeby dzwonić, pisać smsy i czasem korzystamy z aplikacji, czy zagramy w jakąś grę, żeby zabić czas w autobusie, to nie ma sensu szukać telefonu z ekranem 4k.

smartfon do 1500

Kolejnym kryterium, na które powinniśmy zwrócić uwagę jest wydajność naszego telefonu, czyli nic innego jak zastosowany procesor i pamięć RAM. Jeśli zależy nam na stabilnej pracy z wieloma aplikacjami i grami to im więcej pamięci tym lepiej. Nie bez znaczenie jest też wybór oprogramowania. Aktualnie wybór ogranicza się do Androida i iOS.

Kolejnym bardzo ważnym i kontrowersyjnym kryterium jest bateria w naszym smartfonie – producenci obiecują cuda, ale nie da się ukryć, że przy stosowanych dziś procesorach będziemy musieli ładować smartfona codziennie lub prawie codziennie, jeśli zależy nam na dłuższej pracy baterii będziemy musieli postawić na ekran o mniejszej rozdzielczości i słabszym procesorze, ponieważ te są największymi ‚zjadaczami’ energii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here