jakie partie mięśni ćwiczyć

Ćwiczy bardzo dużo osób, ale mało, kto robi to umiejętnie. To, dlatego trzeba to zmienić, ale jak to zrobić? Niby korzystamy z Internetu i niby wiemy już wszystko, a okazuje się, że wcale to tak nie wygląda. Popełniamy często te same błędy, bo nam się nie chce tego zmieniać. Jeśli źle ćwiczymy to możemy sobie tylko zaszkodzić, a nie pomóc, dlatego zastanówmy się, co mamy zrobić żeby te efekty, które uzyskamy były jak najlepsze.

Ćwiczymy mięśnie

Nie da się ćwiczyć wszystkiego razem, bo by nam siły i czasu na to nie straszyło. Raczej skupiamy się na poszczególnych częściach ciała. Według ekspertów żadnego sensu nie ma ćwiczenia barku i nóg jednocześnie. To są całkowicie inne rodzaje mięśni, dlatego lepiej będzie skupić się właśnie na barku albo na nogach i wtedy zadbać o to żeby ćwiczyć wszystkie mięśnie, które się tam znajdują.

Dobrym połączeniem będą klatka i biceps i wtedy można się spodziewać bardzo dobrych efektów. Z biegiem czasu uda nam się wszystkiego nauczyć, ale warto będzie słuchać i patrzeć. Jeśli chodzimy na siłownie i mamy tam kogoś, kto zna się na tym o wiele lepiej od nas to starajmy się robić to, co on. Wtedy wiemy, że wszystko jest w porządku i że ten mięśnie, które ćwiczymy będą bardzo dobrze współgrały i będą z tego efekty.

Wszystkie mięśnie ćwiczą razem

jakie partie mięśni ćwiczyć razem

Jeśli chodzimy na siłownie to skupiamy się na poszczególnych partiach mięśni. Wtedy działa to bardzo dobrze, ale jeśli będziemy mogli skupić się na pływaniu to wtedy wszystkie mięśnie pracują. To, dlatego przepłyniecie nawet małego kawałka jest tak bardzo męczące. Nic się z niczego nie bierze, dlatego jeśli chcemy zadbać o mięśnie to warto byłoby właśnie w ten sposób ćwiczyć. Bieganie i jazda na rowerze to również bardzo dobrze wpływa na nasze mięśnie. Trzeba do wszystkiego przywyknąć, a wtedy na pewno będziemy mieć ładną maskę mięśniowa.

Na wszystko trzeba zapracować, dlatego czeka nas naprawdę bardzo dużo ciężkiej pracy. Z drugiej strony, jeśli zobaczymy super efekty, że to, co robimy ma sens i wtedy będziemy robić jeszcze więcej. Pamiętajmy tylko o tym, że nie można się przetrenować, bo wtedy niestety, ale na długi czas pożegnamy się z siłownią czy basenem. Nie chcemy na to pozwolić, dlatego trzeba z umiarem do wszystkiego pochodzić, a wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów. Najważniejsze to opracować sobie jakiś plan treningowy, który będzie przynosił efekty.

Jeśli ćwiczymy długi czas, ale niewiele to daje to oznacza, że albo się nie przykładamy do treningów albo nie robimy tego we właściwy sposób. Pierwsze efekty pojawiają się naprawdę bardzo szybko, ale później jest niestety coraz trudniej i właśnie wtedy zaczyna się walka samym ze sobą. Jeśli efektów nie widać to wtedy nam się nie chce i szybko rezygnujemy, a na to nie można sobie pozwolić.

Poddanie się nie jest najlepszym rozwiązaniem dla nas. Jeśli uda nam się ćwiczyć i mobilizować to wtedy na pewno będziemy o wiele bardziej zadowoleni. Będziemy należeć do grupy osób i to naprawdę niewielkiej grupy, której się udało. To jest dla nas najważniejsze i o to nam chodzi.

brzuszki skośne

Suplementy diety i dieta

Dieta jest bardzo ważna, jeśli chcemy mieć super efekty. Musimy jeść zdrowo, ale musimy mieć siłę do ćwiczeń, dlatego trzeba będzie sprawdzać bardzo dokładnie, co spożywamy. Koniec z niezdrowym jedzeniem, które znamy bardzo dobrze. Musimy zdecydować czy mamy mieć masę mięśniową czy robimy, co chcemy i jemy, co chcemy. To nasz wybór, ale jeśli nie będzie efektów to nie obwiniajmy nikogo poza sobą. Jeśli chodzi o suplementy diety to jest ich naprawdę bardzo dużo na rynku.

Niektóre z nich wspomagają nas w treningach i pierwsze efekty pojawiają się o dwóch czy trzech tygodniach. Mamy wtedy więcej testosteronu, ale wszystko jest zgodne z prawem. Osoby, które oszukują sięgają po sterydy anaboliczne, ale to jest bardzo krótka droga i niestety takie osoby bardzo szybko zapłacą za to swoim zdrowiem, a na pewno tego nikt nie chce. Z drugiej strony często się takie osoby spotyka także jak widać zdrowie nie jest dla nich tak ważne jakby się mogło to wydawać.

Jeśli będziemy wspomagać się suplementami diety i do tego będziemy trzymać dietę to będą z tego bardzo dobre efekty. Osoby, które mają super rzeźbę muszą na to zapracować i ta praca jest naprawdę bardzo trudna do wykonania.  Najlepiej będzie zacząć już od dzisiaj, bo wtedy szybciej pojawią się dla nas takie efekty.  Pracować może każdy nie ma znaczenia wiek i nie ma znaczenia płeć. To, dlatego trzeba zebrać się do treningów i zobaczyć jak to wszystko wygląda i czy w ogóle nam się to podoba.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here