Monitor Oled - lepiej nie zobaczysz

Monitor Oled spełnia warunki najnowszej technologii. Wyprodukowany z zastosowaniem diod elektroluminescencyjnych, które są produkowane w wykorzystaniem substancji organicznych gwarantuje perfekcję obrazu. Zdecydowanie technologia OLED pozostawiła dotychczasowe daleko w tyle, aczkolwiek ze względu na wysoką cenę nie wyparły swoich ciekłokrystalicznych „kolegów”, za to są chętnie stosowane w przemyśle.

Monitor Oled – skąd ta różnica?

Dzięki temu, że monitor Oled nie wymaga podświetlenia – jak to ma miejsce w przypadku innych technologii – i emituje wyłącznie piksele w kolorach, które rzeczywiście mają być wyświetlane obraz jest mocno wysycony i wyraźny. Stosowany w przemyśle pozwala przede wszystkim na czytelne wyświetlenie obrazu na konkretnym tle. W przeciwieństwie do wyświetlaczy wyprodukowanych w innych technologiach, monitor Oled zapewnia taką samą jakość odbioru dla osób patrzących na wprost czy pod kątem.

Gdzie znajdą zastosowanie monitory Oled

Monitor Oled to zdecydowanie dłuższa żywotność ( do 110 000 godzin pracy) i maksymalna odporność na temperaturę. Może pracować w zakresie temperatur od -40 st. C do aż +80 st. C. Jest idealnym rozwiązaniem w świecie promocji i reklamy. Znakomicie sprawdza się w zakładach produkcyjnych, w przemyśle medycznym, motoryzacyjnym i w wielu innych.

Czarny to naprawdę czarny!

W przypadku monitora Oled wyświetlanie kolorów i ich odbiór jest prawdziwą przyjemnością. Dzięki niezależnym diodom możliwe jest dopasowanie właściwej skali kolorów i uzyskanie pełnego wysycenia. Ogromną zaletą jest także fakt, że kolor czarny nie jest uzyskiwany przez filtrowanie – jak w przypadku LCD – ale w sposób całkowicie „naturalny”, bowiem diody po prostu pozostają wyłączone, co gwarantuje idealną głębię bez prześwitów światła. W praktyce oznacza to zdecydowanie lepsze wyeksponowanie obrazu czy napisów na czarnym tle.

Na plus

Z praktycznego punktu widzenia należy także podkreślić, że monitor Oled to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Działanie diod charakteryzuje się minimalnym poborem prądu, co w efekcie przekłada się na mniejsze koszty danego przedsięwzięcia. Różnorodność modeli pozwala natomiast na wybranie odpowiedniego monitora względem indywidualnych potrzeb. Plusem monitora Oled jest jego cienka płaszczyzna, która pozwala na jego umieszczenie nawet na tkaninach.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here