Parasole ogrodowe – warto czy nie?

Parasole ogrodowe coraz częściej pojawiają się w naszych ogrodach oraz na tarasach. Bardzo ciepłe wiosny i upalne lata sprawiają, że szukamy osłony przed rażącym słońcem. To także świetna osłona przed niespodziewanym deszczem w letnie popołudnie. Na co zwrócić uwagę wybierając parasole oraz stojaki pod parasole ogrodowe?

Zalety parasoli ogrodowych

Podstawy betonowe pod parasol zapewniają stabilność konstrukcji, dzięki czemu możemy bezpiecznie skryć się pod płachtą materiału chroniącego przed słońcem. Niewątpliwie zaletą parasola ogrodowego jest również zabezpieczenie w razie nagłych opadów deszczu. Wówczas możemy komfortowo zjeść posiłek lub napić się kawy pod wodoodpornym materiałem.
Parasol ogrodowy pozwala wyodrębnić z części ogrodu lub tarasu kawałek intymnej przestrzeni. Chroni przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów (np. mieszkających na wyższym piętrze). Stylowe akcesorium wkomponowane w aranżację pozwala stworzyć spójną całość.
Parasole mogą być wykonane z różnych materiałów. Najlepiej wybrać grubszy, który będzie trwalszy, odporny na uszkodzenia i tym samym z powodzeniem posłuży przez kilka sezonów. Kupując parasol ogrodowy, należy pamiętać o odpowiedniej postawie pod niego – tak, aby stanowił stabilną konstrukcję.

Podstawy wypełniane wodą, betonowe i inne – którą wybrać?

Stojaki pod parasole ogrodowe to niedoceniony dodatek, o którym często zapominamy. Odpowiednie ustawienie akcesorium pozwala mieć pewność, że połać materiału nie spadnie nam na głowę podczas użytkowania.
Podstawy betonowe uważane są za jedne z najstabilniejszych. Duża waga sprawia, że trudno je wywrócić. Są bezpieczne i zapewniają stabilność nawet na wypadek przypadkowego uderzenia. Zazwyczaj mają kształt koła, kwadratu lub półkola. Dla przykładu półkole świetnie sprawdzi się w przypadku parasoli z boczną nogą.
Podstawy wypełniane wodą to niedrogie i praktyczne rozwiązanie, które pomaga w stabilizacji parasola. Ich zaletą jest łatwość przenoszenia. Wystarczy ustawić podstawę w wybranym miejscu, a następnie napełnić ją wodą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here