jak sprawdzić zniżki oc

Wielu z was zastanawiało się pewnie często nad tym, jak wejść w posiadanie możliwie najtańszego ubezpieczenia OC (Odpowiedzialność Cywilna). Ten temat jest bardzo, ale to bardzo powszechny, tak jak i powszechne w dzisiejszych czasach są samochody. W średnich i większych aglomeracjach miejskich, w których mieszka przecież zdecydowana większość społeczeństwa, trudno sobie wyobrazić życie bez samochodu.

Praktycznie każda rodzina ma jeden pojazd, a nierzadko dwa lub nawet trzy. Jeśli dodamy do tego fakt, że ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, to oczywiste stanie się, że temat zakupu OC jest tak powszechny i tym samym popularny. Zastanówmy się więc, jak można kupić OC najtaniej?

Polisę OC kupujemy z góry na cały rok. Przed dokonaniem zakupu większość z nas zadaje sobie pytanie: jak sprawdzić zniżki OC? Bardzo często nie musimy sami znajdować odpowiedzi na to pytanie, ponieważ przed wygaśnięciem naszego poprzedniego ubezpieczenia dzwonią do nas przedstawiciele towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym mamy wykupioną dotychczasową polisę i sami oferują zawarcie nowej umowy, proponując przy okazji rozmaite zniżki.

Tak więc najprostszym sposobem na zawarcie nowej umowy ubezpieczenia jest pro prostu poczekanie na telefon od przedstawiciela towarzystwa ubezpieczeniowego. Tyle tylko, że wówczas nie mamy pewności, czy kupiona przez nas polisa OC jest korzystnym wyborem, ponieważ nie mamy żadnego porównania.

Aby takie porównanie zyskać mamy generalnie trzy możliwości. Pierwszą jest samodzielne skontaktowanie się z innymi firmami oferującymi ubezpieczenia komunikacyjne. Drugą jest udanie się do tzw. brokera, czyli firmy zajmującej się sprzedawaniem produktów ubezpieczeniowych różnych firmy. I wreszcie trzecią możliwością, bodajże najpopularniejszą w ostatnich latach, jest porównanie wielu ofert w jednym miejscu – w internecie. Zajmijmy się przez chwilę tą trzecią opcją, ponieważ wydaje się ona w dzisiejszych czas najprostszą drogą do tego jak sprawdzić zniżki OC, a więc jak kupić najtańsze OC i tym samym zaoszczędzić pieniądze.

zniżki oc

Aby porównać różne oferty OC wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową zapytanie dotyczące tego tematu, np. „porównywarka oc” albo „ranking oc”. Na pewno zaraz wyskoczy nam wiele linków do tego typu porównywarek. Następnie wybierzmy jedną z nich, o której już słyszeliśmy lub która wydaje nam się najlepsza. Nie musimy też ograniczać się do jednej porównywarki. Możemy bez problemu sprawdzić koszt polisy OC w innych wyszukiwarkach i upewnić się, czy poprzednie wyniki są wiarygodne.

Sam proces sprawdzania ofert nie jest przesadnie długi i skomplikowany. Wystarczy dysponować podstawowymi informacjami na temat swojego samochodu, głównego i dodatkowych kierowców oraz sposobu przyszłego użytkowania auta. Te wszystkie dane wprowadzamy do odpowiedniego formularza i po chwili ukazują się oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Przy każdej z nich podana jest oczywiście cena oraz zakres ubezpieczenia.

Wiele firm oferuje także możliwość płatności w ratach: miesięcznych, kwartalnych lub półrocznych. Jeśli zdecydujemy się jednak na zakup w ratach, musimy mieć świadomość, że łączna wartość wykupionej polisy będzie nieco wyższa.
Korzystanie z opisanych powyżej porównywarek jest prawdopodobnie najlepszą, najszybszą i najskuteczniejszą metodą jak sprawdzić zniżki OC.

Pamiętać jednak należy o tym, że wyniki z takich wyszukiwarek niekoniecznie muszą w 100% pokrywać się z tym, co spotka nas w rzeczywistości podczas dokonywania zakupu danej polisy. Rezultat takiego poszukiwania należy raczej traktować jako ogólne wytyczne do zawarcia umowy ubezpieczenia, jako swoisty drogowskaz wskazujący, w stronę którego towarzystwa ubezpieczeniowego powinniśmy się udać.

ubezpieczenie

Na koniec jeszcze dwie istotne uwagi

Pamiętajmy, że ostateczna cena może być jeszcze nieco niższa niż wynika z ofert pokazanych przez porównywarkę lub niższa od pierwszej propozycji, jaką usłyszymy przez telefon od przedstawiciela towarzystwa ubezpieczeniowego. Ostateczna cena zależy bowiem od naszych umiejętności negocjacyjnych, a te potrafią czasami uczynić cuda, ponieważ wstępna oferta potrafi być niekiedy o kilkadziesiąt złotych wyższa od tej, jaką uda nam się finalnie wynegocjować.

I po drugie pamiętajmy, choć to może zabrzmi brutalnie, że ubezpieczenie OC – jeśli jest kupowane samodzielnie, bez ubezpieczenia AC – jest produktem, którego jakość czy też wiarygodność stojącego za nim towarzystwa nie ma dla nas aż tak dużego znaczenia. W tym kontekście na pierwszy plan wysuwa się rzeczywiście cena samej polisy, którą warto sprawdzać w internecie a potem negocjować w indywidualnych rozmowach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here