rozebrany telefon

Kupując kartę SIM otrzymujemy tam numer pin i puk. Często jest nawet puk 2. Problem polega na tym, że kartę wyrywamy i zapominamy o tym, jaki mieliśmy PUK. Montujemy wszystko ładnie i pięknie, ale wszystko do czasu. Załóżmy, że nasze dziecko uruchamia sobie telefon bez naszej wiedzy. Wpisuje trzy raz pin i co się dzieje? Trzeba będzie teraz podać puk i tutaj zaczynają się problemy.

Zapewne wiele osób przeszukuje szafki i szuflady żeby znaleźć ten nieszczęsny puk, ale bezowocnie. Spokojnie tam ma większość osób, dlatego trzeba będzie poszukać innego rozwiązania naszego problemu. Jeśli tego nie zrobimy to karta sim, z której korzystamy niestety, ale nie będzie działać. Nie warto też wpisywać trzy razy niewłaściwego kodu puk, bo wtedy będzie jeszcze gorzej. Nie komplikujmy sprawy, bo można przecież w łatwy sposób do tego wszystkiego dotrzeć i to naprawić.

Pomoc przy kodzie puk

Bez kontaktu z naszym operatorem nic nie uda nam się załatwić. Dzisiaj wszystkie karty muszą być zarejestrowane, a zatem mamy i tak łatwiej. Dawniej, jeśli poszliśmy do salonu po puk to pytali, na kogo jest telefon? Jeśli na nikogo to trzeba było się najpierw rejestrować i wtedy dopiero można było dalej rozmawiać. Jeśli dzisiaj kupiliśmy telefon i ma również kartę to nie pozostaje nam nic innego jak zarejestrować go na siebie. W razie jakichkolwiek problemów będziemy mogli później ten kod uzyskać.

Głównie to dotyczy sobą, które mają telefony na kartę i doładowują sobie raz na jakiś czas konto. W przypadku abonamentu mamy umowę na siebie i takich problemów mieć nie będziemy. Bez względu na to, w jakiej sieci mamy telefon to bez kontaktu z nimi nie będzie można uzyskać kodu puk. Na pewno nie chce nam się zmieniać karty na nową gdzie trzeba będzie wszystkich znajomych powiadomić o tym żeby wiedzieli, na jaki numer mają do nas dzwonić.

Można też puk uzyskać przez stronę. Jeśli mamy konto to można się tam zalogować i postępować zgodnie z instrukcją, którą nam poleca operator. Można również zadzwonić do operatora i w ten sposób uzyskać kod puk, ale trzeba będzie udowodnić, że to jest nasz numer telefonu, dlatego w większości przypadków szybciej będzie się zgłosić do salonu i tam o wszystko wypytać.

dwa telefony

Nowy puk do naszego telefonu

Jeśli otrzymamy kod puk to w łatwy sposób będzie można go wklepać na klawiaturze. Uważajmy, co piszemy, bo jeśli dziesięć razy źle wpiszemy numer to karta będzie zablokowana i odblokowanie jej będzie o wiele, wiele trudniejsze.  Jeśli wszystko zostało dobrze wpisane to pojawi nam się informacja o wpisaniu kodu PIN. Robimy taki sam kod albo wymyślamy inny. Trzeba będzie to powtórzyć dwa razy zanim pin będzie zatwierdzony.

Od tej pory telefon znowu nadaje się do użytku. Znamy już puk, dlatego byłoby dobrze sobie to gdzieś zapisać. Oczywiście nie w telefonie czy na obudowie, bo jeśli telefon nam zginie to ktoś w łatwy sposób może z niego korzystać. Nie warto aż tak ryzykować, dlatego rżanych kodów i haseł do naszego telefonu nigdzie w widocznym i ogólnodostępnym miejscu nie zapisujemy. Wtedy jesteśmy bezpieczni i wiemy, że w niepowołane ręce te numery nie wpadną.

Telefon w dzisiejszych czasach

Ludzie dzisiaj wolą zgubić portfel niż telefon, bo tam zapisane jest bardzo dużo informacji. Jeśli ktoś udziela się na portalach społecznościowych to ma wszystkie hasła i wszystkie loginy w telefonie. To, dlatego jego zagubienie jest takim dramatem, bo nie wiemy, co mamy teraz zrobić. Dokładnie tak samo jest, jeśli zablokujemy sobie kartę sim. Chcemy ją jak najszybciej odzyskać, bo bez telefonu nie uda nam się na dłuższą metę funkcjonować.

jak odzyskać kod puk

Musimy dbać o swój telefon tym bardziej, że dzisiaj mamy smartfony, które mają duże i czytelne ekrany, ale w łatwy sposób można je rozbić. Na szczęście karta sim się wtedy nie uszkodzi, ale jeśli telefon nam się zaleje, bo wpadnie do wanny to już sytuacja jest nieco gorsza. Można oczywiście w każdej chwili pójść do salonu i prosić o wtórnik naszej karty. Problem polega jednak na tym, że otrzymamy czystą kartę i jeśli w telefonie nie odzyskaliśmy kontaktów to nie mamy ich w ogóle.

To pokazuje, że dobrze by było gdybyśmy zaczęli robić sobie kopie zapasową na komputerze tych naszych kontaktów, bo w razie problemów będzie można z tego skorzystać. Tak naprawdę to żadna osoba nie wie, kiedy może się jej taka kopia zapasowa przydać. Zrobienie jej nie zajmuje dużo czasu, dlatego nie ma, co czekać tylko trzeba szybko to zrobić. Wtedy nasze kontakty i nasze dane będą cały czas z nami i co ważne będą bardzo, ale to bardzo bezpieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here