kolano
fot. unsplash.com

Bóle kolana często kojarzone są przez wielu z nas z intensywnym uprawianiem sportów. Zwykło się upraszczać pewne schorzenia wiążąc je tak jak w przypadku kolan z kontuzjami jakie mogą doznawać sportowy, szczególnie piłkarze, ale tenisiści i wiele innych. Faktycznie w pewnych przypadkach kontuzje mogą również być przyczyną  bólu kolan jednak w znacznej większości przypadków ból ten świadczy również o różnego typu schorzeniach.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/bol-kolan-schorzenia-powoduja-bole-kolan/

Najczęstsze przyczyny bólu kolana

Należy więc pamiętać o tym aby obserwować niepokojące objawy i bóle w kolanach, których nigdy wcześnie nie obserwowaliśmy. Lekarz specjalista pomoże nam odnaleźć przyczynę a także wskaże odpowiednią ścieżkę leczenia.

Ból kolan, często związany jest z pojawiającym się stanem zapalnym, może mieć związek z wieloma zaniedbaniami jakich doświadczaliśmy na przestrzeni wielu lat. Niewłaściwa dieta a co za tym idzie nadwaga, również powodują znaczne obciążenia dla naszych kolan.

Podobnie negatywny wpływ na ich kondycję może mieć rodzaj wykonywanej pracy. Ciężka praca fizyczna związana z podnoszeniem ciężkich przedmiotów, praca w skrajnie trudnych warunkach, przy zmiennych warunkach pogodowych, doświadczanie częstych przeciążeń, również odbiją się z czasem negatywnie na kondycji naszych kolan.

Wyżej wymienione czynniki wpływają na występowanie w starszym wieku różnego typu chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych, które to powodują bardzo duży ból  w kolanach.

Choroby wywołujące bóle kolan

Kolejny czynnikiem chorobowym wpływającym na uciążliwy i długotrwały ból kolan jest borelioza – czyli choroba odkleszczowa. Może ona powodować obrzęki w okolicach kolan a także sprawiać duży ból. Bolerioza nieleczona może powodować negatywne dla zdrowia konsekwencje związane ze stanami zapalnymi.

Infekcje bakteryjne również mogą powodować bóle w kolanach, często są one wynikiem kontuzji lub skaleczeń. Objawiają się one zaczerwieniem na skórze, silnym bólem w okolicy kolan a także pojawiającym się obrzękiem. W przypadku tego typu infekcji konieczna jest wizyta u lekarza a także podawanie leków bezpośrednio do kolana.

Kolejne dwie przyczyny wywołujące bóle w kolanie to zmiany reumatyczne a także wspominane choroby reumatyczne.

Przeczytaj też: http://www.ohho.pl/bol-porodowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here