Sposoby na założenie soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe coraz częściej są wybierane zamiast tradycyjnych okularów. Ten trend jednak nie dziwi, gdyż soczewki mają nad nimi sporą przewagę. Pozwalają na aktywny styl życia i uprawianie sportów, nie zakrywają twarzy, nie można ich uszkodzić. Minusem soczewek dla wielu osób jest jednak konieczność ich zakładania. Kierując się naszymi wskazówkami, szybko można jednak wyćwiczyć ten proces.

Zakładanie soczewek kontaktowych

Zakładanie soczewek kontaktowych może przebiegać szybko i prosto. Wystarczy zastosować się do kilku zasad – z upływem czasu będzie to coraz łatwiejsze! Na samym początku należy dokładnie umyć ręce i osuszyć je. Następnie należy wybrać soczewkę do założenia i umieścić ją na czubku palca. To dobry moment, aby sprawdzić jej krawędzie. Soczewka powinna mieć półkolisty kształt, w innym przypadku należy jej krawędzie prawidłowo wywinąć. Soczewka jest gotowa do założenia? Za pomocą palców wolnej ręki delikatnie przytrzymaj górną powiekę, co pomoże powstrzymać odruch mrugania. Następnie użyj pozostałych palców ręki trzymającej soczewkę do przytrzymania dolnej powieki. Skieruj wzrok ku górze, przybliż palec z soczewką do oka i nałóż ją. Powoli puść powiekę i zamknij oko na chwilę, co pomoże soczewce dopasować się do oka. Teraz całą procedurę należy powtórzyć dla drugiego oka! Więcej informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

Soczewka soczewce nie równa

Decydując się na soczewki kontaktowe, sięgnij po produkt dobrej jakości. Niestety, nie wszystkie soczewki zapewniają komfort. Warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Acuvue. Jej soczewki są wykonane z miękkich i przepuszczających tlen materiałów. Zawierają one także czynnik nawilżający oraz filtry UV. Co ważne, producent zastosował w swoich soczewkach kilka rozwiązań, które ułatwiają ich zakładanie. Mają one
jasnoniebieskie zabarwienie, dzięki czemu są lepiej widoczne w opakowaniu i pojemniku na soczewki. Ich zabarwienie nie będzie jednak widoczne na Twoich oczach! Łatwo także jest sprawdzić przed założeniem jej krawędzie. Na większości soczewek kontaktowych Acuvue widnieje wskaźnik z cyframi 123, który pozwala łatwo rozpoznać, kiedy są one wywinięte na drugą stronę.

Osoby, które regularnie korzystają z soczewek kontaktowych, nie skarżą się na konieczność ich zakładania. Opanowały one tę czynność do perfekcji, zajmuje im ona niewiele czasu. Zwracają za to uwagę na korzyści, jakie soczewki im dają. Zrozumiałe jest, że pierwsze próby zakładania soczewki będą trwały dłużej i wymagać wysiłku – warto jednak pamiętać, że trening czyni mistrza! Dobrze więc po prostu się przełamać i spróbować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here