wawel

Kraków dawno temu był stolicą Polski, dlatego mamy tam wiele pozostałości po tym okresie, wiele zabytków i wyjątkowych miejsc. To jedyne miejsce w Polsce, które przyciąga ogromne ilości turystów z całego świata. Kilkanaście milionów turystów zostawiających miliardy złotych to właśnie to, czym Kraków może się poszczycić. Jeśli zapytamy turystów z różnych krajów, jakie miasto mogą wymienić w Polsce to właśnie będzie nim Kraków. To oznacza, że my Polacy, chociaż raz w roku powinniśmy w tym pięknym mieście być. Na zwiedzanie Krakowa nie da się poświecić kilku godzin, bo wtedy nie za wiele z listy atrakcji zobaczymy.  Według ekspertów od Krakowa na zwiedzanie miasta i okolic potrzeba nawet kilka tygodni, co oznacza, że trzeba będzie to rozłożyć na raty, chyba, że ktoś dysponuje tak długim urlopem.

Piękny Wawel

Atrakcja numer jeden jest Wawel. To miejsce niesamowicie tajemnicze i klimatyczne. Właśnie tutaj znajduje się Katedra Królewska, która przenosi nas do innego świata. To tutaj leżą zasłużeni ludzie dla całego kraju. Wiele osób budziło od zawsze kontrowersje, ale tam właśnie spoczywają. Można przy okazji odwiedzić Dzwon Zygmunta jedyny taki dzwon w Polsce, który jeśli rozbrzmiewa to słychać go z dwudziestu kilometrów. Dzwon dzwoni jedynie w bardzo ważnych momentach dla Polaków.

Można przy okazji zejść do krypty gdzie znajdziemy nie tylko władców Polski, ale również ważnych żołnierzy, a nawet wieszczy narodowych. Jest to miejsce bardzo szczególne, dlatego trzeba się tam godnie zachowywać i ubrać stosownie, bo inaczej nie zostaniemy tam wpuszczeni. Skoro jesteśmy na Wawelu to pójdźmy na plac zamkowy gdzie można podziwiać architekturę i ten niesamowity klimat. Na zwiedzanie Wawelu trzeba będzie poświecić dużo czasu i na pewno warto tam wracać.

Rynek Główny w Krakowie

Największy rynek w Europie mający to coś w sobie, co przyciąga turystów z całego świata. Rano i wieczorem można znaleźć tam wiele atrakcji dla siebie. Dochodzące ulice tętnią od rana życiem, dlatego można będzie tam zjeść, wypić i się pobawić. Jeśli jesteśmy przy ulicach dochodzących do Rynku to można zobaczyć Bramę Floriańską, za którą mieści się Barbakan.

Jest to budowla wyjątkowa i tak naprawdę nikt do końca nie wie, do czego mogła służyć. Na Rynku Głównym mamy Kościół Mariacki.  Jeśli trafimy w odpowiedni dzień to można będzie wejść na samą górę na wieżę i stamtąd podziwiać niesamowite widoki na Kraków.  Trzeba zobaczyć również Ołtarz Wita Stwosza, bo to coś, czego nie ma nigdzie i co zrobi na nas niesamowite wrażenie.  Rzeźby i kolorystka to coś, co nam się na pewno spodoba, dlatego trzeba wykupić bilet i tam się udać.

Co jeszcze warto zobaczyć w Krakowie?

Będąc w Krakowie trzeba zobaczyć, chociaż z zewnątrz najstarszy Uniwersytet w Polsce. Mowa o uniwersytecie Jagiellońskim, który został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku.  Od kilku lat można zejść pod Rynek Główny do podziemi. Kraków za miliony złotych przygotował podziemia i tam można poznać historię tego pięknego miasta. Jest tam mnóstwo atrakcji i dla dorosłych i dla dzieci, dlatego cała rodzina na pewno nie będzie się tam nudziła. Jeśli chcemy zrobić zakupy czegoś, co jest związane z regionem to Sukiennice są obowiązkowym punktem naszej wycieczki.

Mamy tutaj wszytko, co związane z Krakowem i na pewno każdy coś interesującego dla siebie znajdzie. Ta budowla powstała w XIII wieku i cały czas była rozbudowywana.  Te osoby, które są w Krakowie muszą odwiedzić Smoczą Jamę. Być w Krakowie i nie odwiedzić siedziby smoka? To nie dopuszczalne, dlatego trzeba będzie się tam pojawić. Latem jest tam bardzo zimno, dlatego trzeba się przygotować do zwiedzania. Bilety można kupić na górze w automacie. Na zewnątrz stoi smok i zieje ogniem i można się z nim zrobić bardzo oryginalne zdjęcie.

Wyjątkowy Kraków

Kraków to nasza duma narodowa i warto tam pojechać i sprawdzić nie tylko zabytki, ale również klimat tego miasta. Zawsze jest tam, co robić. To nie jest typowe miasto sezonowe, które latem ma dużo do zaoferowania, a zimą nie. Kraków zawsze jest atrakcyjny.

Przy okazji możesz zarezerwować nocleg w Wieliczce

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here